Skip to main content
search
Ogłoszenia

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19

By 5 lutego 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 5 lutego 2021 przez admin

5Od 336 dni 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie województwa małopolskiego. W chwili obecnej razem z żołnierzami Wojsk Lądowych: 6 Brygady Powietrznodesantowej, 5 batalionu dowodzenia, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Sił Powietrznych: 8 Bazy Lotnictwa Transportowego: działamy w 12 szpitalach na terenie Małopolski wspierając: informatyczną bazę danych systemu ELC poprzez zapewnienie jego efektywności i ciągłości działania;  mierzymy temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitali; wykonujemy zadania administracyjno – logistyczne.
–    działamy na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – epidemiologicznej oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa małopolskiego.
–    rozwozimy obiady w ramach akcji „Obiad dla bohatera” dla 11 osób oraz utrzymujemy kontakt z 35 weteranami walk o wolna Polskę.
Łącznie w całość przedsięwzięcia zaangażowanych jest ponad stu żołnierzy.

Zaangażowanie 11 MBOT w powiecie krakowskim: wydzielamy 6 żołnierzy do aktualizacji bazy danych dostępności łóżek covidowych w 2 szpitalach w powiecie krakowskim; wydzielamy 29 żołnierzy do prac administracyjno-gospodarczych oraz pomiaru temperatury w 4 szpitalach w m. Kraków; wydzielamy 50 żołnierzy do współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w m. Kraków; w 11 MBOT służy 215 żołnierzy OT z powiatu krakowskiego.

Close Menu
 
2 października 2023
Skip to content