Ostatnia aktualizacja 3 marca 2022 przez AO
Projekt skierowany do prawdziwych pasjonatów nauki, cieszy się ogromną popularnością i na przestrzeni lat zyskał miano jednej z największych inicjatyw popularnonaukowych w naszym regionie! W piątkowy wieczór 24 września, po raz kolejny dzieci i młodzież nie tylko z Małopolski, ale również spoza województwa będą mieli okazję do zapoznania się z fascynującym światem wiedzy i eksperymentów.
Tegoroczna edycja jest wydarzeniem jubileuszowym, ponieważ to już 15. raz z rzędu małopolscy naukowcy otwierają drzwi swoich laboratoriów.
Bardzo bogaty i zróżnicowany program przygotowało blisko 40 instytucji partnerskich, a dzięki formule hybrydowej, osoby które nie będą mogły uczestniczyć osobiście w warsztatach, wystawach, pokazach czy spotkaniach z naukowcami, zobaczą je online. Przedstawiciele różnych dziedzin naukowych przygotowali ok 2 000 wydarzeń i dołożyli wszelkich dołożyli starań, by program był atrakcyjny zarówno dla najmłodszych widzów, jak i osób dorosłych.
Województwo Małopolskie również przygotowało moc atrakcji. Inaugurację wydarzenia rozpoczną pokazy eksperymentatorów pod hasłem „Naukowe urodziny”. Podczas otwarcia zostaną także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, który od 15 lat jest nieodzowną częścią Małopolskiej Nocy Naukowców. Jego Uczestnicy wykonali tegoroczne prace duchu hasła EKO-MOC NAUKOWCA. 2021 rok jest rokiem Stanisława Lema. Na tę okazję przygotowano specjalny pokaz naukowy nawiązujący do twórczości wybitnego polskiego futurologa, który w tym roku skończyłby 100 lat! Kolejne widowiskowe pokazy takie jak płonąca ręka, wulkany, wodne czy ogniste tornado będzie można obejrzeć w trzeciej odsłonie widowiska. Pokazy naukowe przygotowane przez Województwo Małopolskie będą dostępne dla odbiorców w formie materiałów wideo z tłumaczeniem na polski język migowy, z napisami rozszerzonymi oraz z audiodeskrypcją.
Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie www.nocnaukowcow.malopolska.pl