Skip to main content
search
Aktualności

22 czerwca nawałnica przeszła nad gminą Zielonki

By 23 czerwca 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca 2021 przez admin

Bibice 5Wczorajsza wieczorna nawałnica (22 czerwca) wyrządziła szkody na terenie gminy Zielonki. Dziękujemy druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy za ich ciężką pracę, przy usuwaniu skutków nawałnicowych opadów w wielu miejscowościach, która trwa i dziś.

OSP Bibice musiało usunąć jedno z najstarszych w miejscowości, ogromnych drzew przy skrzyżowaniu ul. Na Czekaj i ul. Lipowej, które przewróciło się na przewody uszkadzając światłowód. Jak informuje naczelnik OSP Bibice Marek Małek przetkać trzeba było też przepusty m.in. na ul. Wierzbowej i Spacerowej. Powalone drzewa uszkodziły też urządzenia na placu zabaw przy ul. Spacerowej, trzeba było je zabezpieczyć do naprawy, powalone drzewa usuwano też z ul. Królewskiej, w okolicach fortu. Powyższe oraz drobniejsze prace OSP Bibice wykonywała od 19.50 do 24.00.
OSP Węgrzce zabezpieczało teren i usuwało szkody w Węgrzcach, Batowicach i Dziekanowicach. Jak informuje naczelnik Dariusz Wróbel w Węgrzcach na ul. B1 (tzw. Stary Sudół) udrożniono most zablokowany przez spływające gałęzie i kłody, które spiętrzały wodę. W Węgrzcach na bieżąco przetykano też studzienki kanalizacyjne blokowane przez spływające gałęzie, m.in. na ul. C3, i zabezpieczono zerwaną linię telekomunikacyjną. Przy stacji PKP Batowice przy nastawni i wjeździe na wiadukt strażacy musieli usunąć powalone drzewo, by udrożnić drogę powiatową. Przy Centrum Medycznym w Batowicach zabezpieczono wyrwaną studzienkę i chodnik. Trzy zastępy OSP Węgrzce pracowały od 19:30 do 00:30.
OSP Zielonki- KSRG, jak relacjonuje gminny komendant OSP Jan Palimąka,  w Zielonkach usuwało drzewa powalone na sieć trakcyjną i blokujące drogi: przy ul. Podskale oraz na Marszowcu za fortem; druhowie udrożnili też most na ul Bankowej, który zablokowały spływające gałęzie, w efekcie czego Prądnik wylał na ulicę. Udrażniali ul. Spacerową pompując wodę z drogi do rzeki; wypompowywali też wodę z warsztatu samochodowego przy ul. Spacerowej i domu przy ul Galicyjskiej. W Zielonkach w akcję zaangażowane były 4 zastępy od godz. 19:30 do godz. 2 w nocy i znów od godz. 6 rano dnia następnego druhowie rozpoczęli prace polegające na wypompowywaniu wody z piwnic bloku komunalnego przy ul. Galicyjskiej.
OSP Trojanowice usuwało drzewo powalone na drogę wojewódzką 794 w Przybysławicach, czyli ul. Krakowską oraz udrażniały – razem z PSP JRP 5 z Krakowa – drogę wojewódzką 794 w Zielonkach, czyli ul. Krakowskie Przedmieście, w okolicy przecięcia z budowaną Północną Obwodnicą Krakowa, gdzie drogę zalała spływająca woda z błotem.
OSP Bosutów zostało zadysponowane 23 czerwca do usunięcia drzewa, które przewróciło się na linię energetyczną na ul. Spacerowej w Batowicach oraz do usunięcia powalonego drzewa w Dziekanowicach na ul. Kwiatowej.

Za zdjęcia dziękujemy OSP Węgrzce, OSP Bibice i OSP Zielonki

Batowice
Batowice 2
Batowice 3
Batowice 4
Batowice 5
Bibice
Bibice 2
Bibice 3
Bibice 4
Węgrzce
Węgrzce 2
Zielonki
Zielonki2
Zdjęcia przedstawiają skutki nawałnicy z 22 czerwca i działania gminnych jednostek OSP.

 Więcej zdjęć: na FB gminy Zielonki

 

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content