Skip to main content
search
Aktualności

22 czerwca nawałnica przeszła nad gminą Zielonki

By 23 czerwca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 czerwca 2021 przez admin

Bibice 5Wczorajsza wieczorna nawałnica (22 czerwca) wyrządziła szkody na terenie gminy Zielonki. Dziękujemy druhom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy za ich ciężką pracę, przy usuwaniu skutków nawałnicowych opadów w wielu miejscowościach, która trwa i dziś.

OSP Bibice musiało usunąć jedno z najstarszych w miejscowości, ogromnych drzew przy skrzyżowaniu ul. Na Czekaj i ul. Lipowej, które przewróciło się na przewody uszkadzając światłowód. Jak informuje naczelnik OSP Bibice Marek Małek przetkać trzeba było też przepusty m.in. na ul. Wierzbowej i Spacerowej. Powalone drzewa uszkodziły też urządzenia na placu zabaw przy ul. Spacerowej, trzeba było je zabezpieczyć do naprawy, powalone drzewa usuwano też z ul. Królewskiej, w okolicach fortu. Powyższe oraz drobniejsze prace OSP Bibice wykonywała od 19.50 do 24.00.
OSP Węgrzce zabezpieczało teren i usuwało szkody w Węgrzcach, Batowicach i Dziekanowicach. Jak informuje naczelnik Dariusz Wróbel w Węgrzcach na ul. B1 (tzw. Stary Sudół) udrożniono most zablokowany przez spływające gałęzie i kłody, które spiętrzały wodę. W Węgrzcach na bieżąco przetykano też studzienki kanalizacyjne blokowane przez spływające gałęzie, m.in. na ul. C3, i zabezpieczono zerwaną linię telekomunikacyjną. Przy stacji PKP Batowice przy nastawni i wjeździe na wiadukt strażacy musieli usunąć powalone drzewo, by udrożnić drogę powiatową. Przy Centrum Medycznym w Batowicach zabezpieczono wyrwaną studzienkę i chodnik. Trzy zastępy OSP Węgrzce pracowały od 19:30 do 00:30.
OSP Zielonki- KSRG, jak relacjonuje gminny komendant OSP Jan Palimąka,  w Zielonkach usuwało drzewa powalone na sieć trakcyjną i blokujące drogi: przy ul. Podskale oraz na Marszowcu za fortem; druhowie udrożnili też most na ul Bankowej, który zablokowały spływające gałęzie, w efekcie czego Prądnik wylał na ulicę. Udrażniali ul. Spacerową pompując wodę z drogi do rzeki; wypompowywali też wodę z warsztatu samochodowego przy ul. Spacerowej i domu przy ul Galicyjskiej. W Zielonkach w akcję zaangażowane były 4 zastępy od godz. 19:30 do godz. 2 w nocy i znów od godz. 6 rano dnia następnego druhowie rozpoczęli prace polegające na wypompowywaniu wody z piwnic bloku komunalnego przy ul. Galicyjskiej.
OSP Trojanowice usuwało drzewo powalone na drogę wojewódzką 794 w Przybysławicach, czyli ul. Krakowską oraz udrażniały – razem z PSP JRP 5 z Krakowa – drogę wojewódzką 794 w Zielonkach, czyli ul. Krakowskie Przedmieście, w okolicy przecięcia z budowaną Północną Obwodnicą Krakowa, gdzie drogę zalała spływająca woda z błotem.
OSP Bosutów zostało zadysponowane 23 czerwca do usunięcia drzewa, które przewróciło się na linię energetyczną na ul. Spacerowej w Batowicach oraz do usunięcia powalonego drzewa w Dziekanowicach na ul. Kwiatowej.

Za zdjęcia dziękujemy OSP Węgrzce, OSP Bibice i OSP Zielonki

Batowice
Batowice 2
Batowice 3
Batowice 4
Batowice 5
Bibice
Bibice 2
Bibice 3
Bibice 4
Węgrzce
Węgrzce 2
Zielonki
Zielonki2
Zdjęcia przedstawiają skutki nawałnicy z 22 czerwca i działania gminnych jednostek OSP.

 Więcej zdjęć: na FB gminy Zielonki

 

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content