Skip to main content
search
Aktualności

Powrót do przeszłości na 30 lat TS Węgrzce

By 30 listopada 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 listopada 2021 przez admin

1Z okazji swojego 30-lecia Towarzystwo Sportowe Węgrzce 27 listopada zorganizowało Turniej Oldbojów, w którym wzięły udział prócz gospodarzy trzy sąsiednie drużyny: KS Bibiczanka i LKS Zieleńczanka z gminy Zielonki oraz Galicja Raciborowice z gminy Michałowice.

Zespoły dawnych zawodników grały systemem każdy z każdym, zwyciężyła LKS Zieleńczanka wygrywając wszystkie mecze, drugie miejsce zajęło TS Węgrzce, trzecie miejsce Galicja Raciborowice i czwarte KS Bibiczanka. Puchary wręczali przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, radna gminy i sołtys Węgrzc Magdalena Listoś, prezes TS Węgrzce Piotr Adamczuk oraz wiceprezes Łukasz Truskolaski.
Węgrzecki klub piłkarski rozpoczął swoją działalność 15 września 1991 roku, rejestracja nastąpiła 19 listopada, czyli niemal dokładnie 3 dekady temu. Zaczynali przy ul. Warszawskiej w Węgrzcach, czyli w miejscu, gdzie dziś znajduje się centrum handlowe ATUT. W 2000 roku przenieśli się na ul. B5 nr 1. – Klub od początku posiadał grupy młodzieżowe oraz drużynę seniorów, która występowała w B klasie. Po roku 2010 drużyna rozpoczęła znaczący progres sportowy notując awans do A klasy. Po kilku sezonach w czołówce tej ligi awansowaliśmy do klasy okręgowej, a po zaledwie dwóch sezonach udało się uzyskać promocję do IV ligi, gdzie udało się utrzymać 2 sezony. W czerwcu 2021 roku nasz zespół okazał się najlepszy w klasie okręgowej i ponownie uzyskał awans do IV Ligi. Począwszy od jesieni 2013 roku funkcjonuje przy klubie zorganizowana Akademia Piłkarska – Młode Węgrzce. – relacjonują klubowicze na stronie www drużyny.  
Klub prowadzi zajęcia szkoleniowo-treningowe w sekcji piłki nożnej dla ok. 150 młodych sportowców, zrzeszonych w 8 drużynach/grupach, w kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, trampkarzy młodszych, młodzików, młodzików młodszych, orlików, żaków, skrzatów oraz seniorów. W większości są to młodzi sportowcy pochodzący z Węgrzc i innych sąsiednich miejscowości z terenu gminy Zielonki. Zrzeszeni w klubie młodzi sportowcy z powodzeniem biorą udział w różnego rodzaju rozgrywkach i turniejach piłkarskich – ostatnio młodzi piłkarze z rocznika 2014 zajęli pierwsze miejsce w „Turnieju Szewczyka Dratewki” wygrywając wszystkie swoje mecze. W październiku 2021 roku swoją działalność w ramach klubu rozpoczęła sekcja tenisa stołowego.
W ostatnim czasie infrastruktura sportowa klubu, dzięki staraniom władz gminy Zielonki, wzbogaciła się o halę łukową z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią i zapleczem szatniowo-sanitarnym, zapewniająca biorącym udział w zajęciach sportowych bardzo dobre warunki lokalowe. Została oddana do użytku w maju 2021 r., a koszt budowy to 2 631 181,24 zł. W hali łukowej odbywają się zajęcia sportowe dla zrzeszonych w klubie dzieci i młodzieży, zamiast w wynajmowanych salach. Natomiast w wolnych terminach hala jest udostępniana społeczności lokalnej Węgrzc czy gminy Zielonki. Na infrastrukturę sportową pozostającą aktualnie w dyspozycji klubu składają się: trawiaste boisko główne, boczne trawiaste boisko treningowe oraz hala łukowa z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20×40 m.   
– Jeśli spojrzeć na 30-letnią historię Klubu Sportowego Towarzystwo Sportowe Węgrzce, to nie sposób nie zauważyć jego dynamicznego rozwoju: od udostępnionego przez jednostkę wojskową w Węgrzcach boiska sportowego przy ul. Warszawskiej, na którym trenowała garstka entuzjastów piłki nożnej, poprzez powstanie w początkach lat 2000 obiektu sportowego przy ul. B5 składającego się z trawiastego boiska głównego, boiska bocznego treningowego oraz budynku zaplecza, na którym, oprócz drużyny seniorów i młodzieży zajęcia sportowe rozpoczęły nowo powstałe liczne grupy najmłodszych sportowców, po dzień dzisiejszy gdy klub dysponuje obiektem sportowym na miarę XXI wieku, składającym się z otwartych boisk sportowych oraz hali łukowej z boiskiem o sztucznej nawierzchni, na którym w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych odbywają się w znakomitych warunkach zajęcia treningowe.  Bezspornym pozostaje fakt, iż taki rozwój klubu byłby niemożliwy bez przychylności władz gminnych gminy Zielonki oraz sołectwa Węgrzce, za którą w imieniu rzeszy młodych sportowców chciałbym serdecznie podziękować. – mówi Piotr Adamczuk, prezes TS Węgrzce.
Serdecznie gratulujemy jubileuszu!
Red. IO

Więcej zdjęć: link

Zdjęcia przedstawiają rozgrywki i rozdanie trofeów w ramach Turnieju Oldbojów w Węgrzcach 27 listopada.

DSC00790
DSC00763 2
DSC00716
DSC00760
Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content