Skip to main content
search
Aktualności

300 tys. złotych na wsparcie finansowe rozwoju sportu

By 6 kwietnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 kwietnia 2017 przez admin

DSCN0336Na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu w roku 2017 w gminie Zielonki samorząd przeznaczył 300 tysięcy złotych. Środki te rozdzielono na 8 klubów i stowarzyszeń sportowych.

Dotację celową na realizację tych zadań z budżetu gminy Zielonki otrzymały: Ludowy Klub Sportowy „Zieleńczanka” i Towarzystwo Sportowe „Węgrzce” po 96 500 zł; Klub Sportowy „Bibiczanka”: 81 tys. zł; Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy „Zielonki” w wysokości 7 tys. zł, Uczniowski Klub Sportowy „Korzeniowski.pl”: 6 tys. zł, UKS-y „Korzkiew” i „Zachariaszek” po 4 tys. zł i Krakowska Akademia Sportu: 5 tys. zł. 17 stycznia 2017 r. samorząd zadecydował o przyznaniu dotacji.
Wspieranie rozwoju sportu w Gminie Zielonki ma na celu poprawę warunków jego uprawiania oraz zwiększenie dostępności do działalności sportowej prowadzonej przez organizacje sportowe dla społeczności lokalnej. Dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież na terenie gminy Zielonki mogą aktywnie spędzać wolny czas biorąc udział w różnorodnych zajęciach m.in. takich jak: piłka nożna, piłka siatkowa, tenis ziemny, tenis stołowy, unihokej, karate i zajęcia modelarskie.
Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny w Zielonkach

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content