Skip to main content
search
Aktualności

Jubileusz Koła Seniora w Węgrzcach

By 6 grudnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 grudnia 2022 przez KB

25 listopada odbyło się spotkanie jubileuszowe Koła Seniora w Węgrzcach. To jedyne takie koło
w gminie Zielonki, które już od 15 lat skupia starszych, choć nadal aktywnych mieszkańców gminy. Właśnie dzięki niemu mają oni możliwość twórczego spędzania czasu i mogą wspierać lokalne inicjatywy.
Zaproszonych gości powitała przewodnicząca Zofia Kot, która podsumowując jubileusz mówiła:
– Nie można cofnąć minionych lat, ale można jedynie sprawić, aby kolejne lata były pełne szczęścia. Wszyscy pragniemy szczęścia, a tajemnym kluczem do szczęścia jest miłość. I właśnie gdy miłość i dobroć jest w Nas, to lepiej przemija czas.
Koło swoją działalność rozpoczęło w 2007 roku dzięki pomysłowi Wiktorii Myśliwiec i pierwszej przewodniczącej Anny Płanety. Od 2010 roku funkcję przewodniczącej sprawuje Zofia Kot, która pełni także funkcję radnej Gminy Zielonki.
Spotkania koła odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca. Są one przeprowadzane na miejscu, w węgrzeckiej „Kuźni”, jak również w formie wyjazdów.
– Przede wszystkim zajmujemy się organizowaniem różnych spotkań i konkursów, uczestniczymy też w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nasza najstarsza seniorka w kole ma 96 lat, chociaż większości bliżej do 60 – dodaje przewodnicząca koła.
Corocznie organizowane są także obchody świąt kalendarzowych m. in.: pierwszego dnia wiosny, dzień babci i dziadka, spotkania wielkanocne i wigilijne. Dodatkowo w ramach koła organizowane są konkursy fotograficzne, wyjazdy do kina i teatru oraz warsztaty biblioteczne.
W wydarzeniu wzięli udział: wójt gminy Zielonki Bogusław Król, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki, radni gminy Zielonki: Lucyna Zielińska, Magdalena Listoś oraz Krzysztof Krzyworzeka, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusz Zieliński, przewodnicząca Gminnego Koła Seniora Zofia Kupiec-Czaplak, Janina Katarzyna Franczak – emerytowana pedagog i przyjaciel koła, a także Augustyn Jach – były sołtys Sołectwa Węgrzce.
Podczas wydarzenia uhonorowana została wieloletnia współorganizatorka koła Marianna Socha oraz skarbniczka Krystyna Urlik. Zwieńczeniem jubileuszu 15-lecia był występ zespołu Renesans pod kierownictwem Janusza Malickiego.
Tomasz Najda
Galeria zdjęć
Opisujemy: fotografie przedstawiają uczestników jubileuszowego spotkania Koła Seniora w Węgrzcach.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content