Skip to main content
search
Aktualności

50 lat miłości. Złote gody w Zielonkach

By 10 marca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 marca 2023 przez KB

Wytrwanie we wspólnej miłości ponad 50 lat, na pewno jest pełne aktu woli, aby w związku trwać i wspólnie w miłości wzrastać. Podążając za tą myślą, zgodnie z tradycją wójt gminy Zielonki Bogusław Król wręczył przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale za pięćdziesięcioletni staż małżeński parom z naszej gminy.

Ceremonia odbyła się w Centrum Integracji Społecznej 9 marca 2023 roku. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Martę Kazior. Następnie wójt w słowach pełnych uznania złożył gratulacje wszystkim jubilatom.

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zielonki Krzysztof Olawski w życzeniach dla jubilatów nawiązał do słów piosenki zespołu 2 plus 1 “Chodź, pomaluj mój świat”, która powstała właśnie 50 lat temu. – Być może nawet wasz pierwszy taniec na weselu był przy tym przeboju i wówczas usłyszeliście od partnera “Choć, pomaluj mój świat”. To piękne malowanie trwa już pół wieku i życzę, żeby trwało przez kolejne długie lata – powiedział wiceprzewodniczący Olawski.

Następnie solenizanci zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Każde małżeństwo otrzymało również kwiaty oraz podarunek. Całość uświetnił wzruszający występ Wiktorii Rybickiej i Adama Zająca – członków zespołu Fermata.

– Mamy trójkę dzieci. Nie raz się kłóciliśmy, ale nigdy się na siebie nie gniewaliśmy dłużej. Czasem są nawet większe wojny, ale wszystko jest zawsze do naprawienia – mówią zgodnie Państwo Helena i Adam Cikała. – Mamy już wnuki, prawnuki. Przede wszystkim wielka radość z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć i że udało się zbudować naszą rodzinę.

– Uważam, że to jest wspaniały pomysł, aby świętować taką uroczystość w ten sposób. Dzięki temu ludzie mogą zobaczyć, że jest więcej par, które wytrwały wspólnie we wzajemnym szacunku i szczęściu – mówi Katarzyna Komenda, z Urzędu Stanu Cywilnego – Zawsze widać tu wzruszenie, zadowolenie. Warto celebrować takie uroczystości.

Po oficjalnej części uroczystości zrobiono wspólne zdjęcie i goście udali się na poczęstunek. Mamy nadzieję, że nasi jubilaci będą mogli cieszyć się dobrym zdrowiem i sobą nawzajem przez kolejne długie lata.

W 2023 roku jubileusz pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego w naszej gminie obchodzili: z Garlicy Murowanej: Zofia i Wiesław Nowakowscy; z Pękowic: Małgorzata i Ryszard Strzeleccy, Anna i Jan Śpiewak; Z Trojanowic: Emilia i Jan Pazdur; z Woli Zachariaszowskiej: Kazimiera i Jan Janiga, Elżbieta i Zbigniew Wesołowscy; z sołectwa Zielonki: Halina Chmielniak-Huczek i Eugeniusz Huczek, Danuta Grochal-Palczewska i Zygmunt Palczewski, Krystyna i Czesław Klimek, Jadwiga i Stefan Kurzdym, Grażyna i Andrzej Smarzewscy, Stefania i Stanisław Wójciak; z Brzozówki: Krystyna i Stanisław Maślej; z Garliczki: Zofia i Jan Mali; z Grębynic: Krystyna i Piotr Kubatko; z Batowic: Maria i Andrzej Lipowieccy, Jadwiga i Tadeusz Poślada, Danuta i Tadeusz Zbroja; z Bolenia: Magdalena i Andrzej Mamajko; z Bosutowa: Regina i Bonifacy Chuchmacz; z Dziekanowic: Stanisława i Józef Burdek; z Węgrzc: Grażyna i Adam Kowalscy, Wiesława i Andrzej Mazurek, Stanisława i Jerzy Tulej; z Bibic: Helena i Adam Cikała, Józefa i Janusz Frączek, Halina Curyło-Jajko i Leszek Jajko, Krystyna i Adam Klimczyk, Anna i Jan Łachowscy, Maria i Stefan Maślanka, Krystyna i Stanisław Matras, Halina i Kazimierz Raszewscy, Jolanta Ziółkowska-Szewczuk i Janusz Szewczuk, Teresa Borkowska-Fraś i Jerzy Fraś.

W gminie Zielonki jest obecnie 7 510 małżeństw. Małżeństwo z najstarszym stażem w czerwcu będzie celebrować 72. rocznicę ślubu, a małżeństwo z najmłodszym stażem ma tylko kilka dni.

MS

Opisujemy: zdjęcia z uroczystości Złote Gody.

Galeria zdjęć: cz.1, cz.2.

 

 

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content