Skip to main content
search
Aktualności

7. edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

By 14 maja 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 maja 2024 przez KB

W połowie maja rozpocznie się decydujący etap 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, czyli głosowanie w ramach, którego mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć pulę 16 min złotych. Głosowanie mieszkańców będzie możliwe od 15 maja do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty; 42 ogólnowojewódzkie i 190 regionalnych. Ostateczne wyniki poznamy najpóźniej 1 października 2024 r. Zadania, które zdobędą największą liczbę głosów, zostaną zrealizowane.
Małopolanie czują potrzebę kształtowania naszego regionu oraz najbliższej przestrzeni w której żyją, upatrując na to szansę w inicjatywie Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych zadań są projekty mające na celu zwrócenie uwagi młodego pokolenia na znaczenie historii i tradycji narodowej, naukę pierwszej pomocy wśród uczniów czy pracowników szkół, wyposażenie przestrzeni publicznych w AED. Na liście zadań znajdziemy także projekty, których celem jest organizacja spotkań integracyjno-twórczych, wspieranie rozwoju produkcji lokalnych produktów żywnościowych, promocja lokalnego rękodzieła. Dużą część stanowią również działania sportowe, kulturowe i zdrowotne.
Do dyspozycji mieszkańców są dwa głosy: jeden na zadanie regionalne i jeden na zadanie ogólnowojewódzkie. Zagłosować można elektronicznie (bo.małopolska.pl) lub poprzez oddanie głosu na karcie i wrzucenie jej do urny lub listownie. Wzór karty do głosowania oraz lokalizacje wszystkich punktów do głosowania można znaleźć na stronie bo.malopolska.pl.

 

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content