Skip to main content
search
Relacje

Akademia dzielnych ratowników

By 5 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 5 grudnia 2013 przez admin

ratownicy1

 

Czym zajmują się ratownicy? Jaki jest numer alarmowy i w jaki sposób zabandażować zranioną rękę? Tego uczyły się przedszkolaki podczas spotkania z ratownikami medycznymi.

 

4 grudnia sala gimnastyczna Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach zapełniła się maluszkami, które wzięły udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Są to specjalnie przygotowane zajęcia dopasowane do najmłodszej grupy wiekowej. W przystępny sposób dzieci mogły się zapoznać z wizerunkiem ratownika medycznego oraz dowiedzieć się o jego pracy. Podczas spotkania mali uczestnicy uczyli się jak rozpoznawać sytuacje zagrażające zdrowiu czy życiu oraz miały okazję przećwiczyć skuteczne wezwanie pomocy. Szkolenie było prowadzone w formie zabawy, której towarzyszył miś Ted. Razem z nim dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy oraz bandażowania.

Najważniejsze to zapamiętać numer alarmowy 112, a w czasie rozmowy z dyspozytorem należy opowiedzieć co się stało, gdzie jesteście i jak się nazywacie. Musicie słuchać i odpowiadać na pytania dyspozytora – tłumaczyła Barbara Leńczowska, prowadząca.

Zajęcia były przeprowadzone przez ratowników medycznych z wieloletnim stażem pracy w ratownictwie, według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

Dzisiejsze spotkanie z ratownikami medycznymi jest powiązane z trzyletnim programem dydaktyczno-wychowawczym pt.„Rozwój edukacji zdrowotnej”. Jego zadaniem jest promocja zdrowia, bezpieczeństwa, rozwijanie sprawności ruchowej oraz kształtowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia – mówiła Katarzyna Włodarczyk, dyrektor przedszkola.

Na zakończenie każdy z małych uczestników otrzymał dyplom „Małego Dzielnego Ratownika” oraz kolorowankę.

KB

Więcej zdjęć: tu.

 

ratownicy2

ratownicy3

ratownicy4

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content