Skip to main content
search
Aktualności

Akcja “Kartka świąteczna dla mieszkańców DPS Batowice i Owczary”

By 28 grudnia 20217 marca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 marca 2022 przez admin

217 kartek świątecznych w różnych technikach wykonały przedszkolaki z trzech samorządowych przedszkoli: w Zielonkach, w Bibicach z siedzibą w Węgrzcach i w Przybysławicach. Kartki, wraz ze słodkim dodatkiem, trafiły przed wigilijnym spotkaniem do pensjonariuszy dwóch Domów Pomocy Społecznej na terenie gminy Zielonki: w Owczarach i Batowicach. Każda z kartek zawierała osobiste życzenia od przedszkolaka i jego rodziny skierowane do konkretnego mieszkańca z wybranego DPS-u.

Najczęściej pojawiającym się elementem  na świątecznych  kartkach była choinka i prezenty, ale nie brakło też Świętego Mikołaja oraz Bożej Rodziny. Akcję po raz trzeci zorganizowały radne gminy Zielonki: Lucyna Zielińska i Marzena Gadzik-Wójcik, włączyła się też  mieszkanka Owczar Ewa Maj-Ślusarczyk.
– Akcję organizujemy,  bo zależy nam, by podopieczni DPS-ów czuli, że są mieszkańcami gminy Zielonki, by mieszkańcy naszej gminy wiedzieli, o pensjonariuszach DPS-ów i traktowali ich jak swoich sąsiadów; a w aktualnym czasie pandemii i ograniczeń w kontaktach, możemy to czynić tylko w taki sposób. Równocześnie chcemy w najmłodszych mieszkańcach budzić chęć czynienia dobra, niesienia radości, bezinteresownych gestów, solidarności, współdziałania na rzecz innych i wykorzystywania w tym celu swojego własnego potencjału – mówi inicjatorka akcji Marzena Gadzik-Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki.
Podziękowania w imieniu podopiecznych z Owczar złożył inicjatorkom dyrektor placówki w Owczarach Kazimierz Adamczyk, a w imieniu mieszkańców batowickiego DPS-u opiekunowie. Organizatorki, ze swojej strony, pragną podziękować za okazaną chęć współpracy dyrektorkom i wychowawczyniom samorządowych przedszkoli z Zielonek, Bibic i Przybysławic, oraz – przede wszystkim – samym dzieciom i ich rodzicom.

Zdjęcia przedstawiają kartki i upominki przygotowane w ramach akcji.

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content