Skip to main content
search
Aktualności

Akcja szczepienia lisów od 21 do 30 września 2017 roku

By 22 września 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 września 2017 przez admin

Urząd Gminy Zielonki na podstawie otrzymanej informacji od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krakowie informuje, iż w dniach od 21 do 30 września 2017 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
Akcja będzie wykonywana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów na obszarze całego województwa oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
1) nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w bezpiecznym kagańcu,
2) kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
3) nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.
W razie kontaktu ze szczepionka natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie, ul. Lublańska 11, 31-410 Kraków, telefon: (12) 411-25-69.
Szczegóły w pliku do pobrania.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content