Skip to main content
search
Aktualności

Album fotograficzny o gminie Zielonki

By 25 stycznia 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 25 stycznia 2021 przez admin

1O tym, jak piękna jest gmina Zielonki, można się przekonać oglądając album pt. „Gmina Zielonki  – pięknie tu być!” ze zdjęciami Tomasza Trulki. Publikacja została wydana wraz ze wstępem w języku polskim, angielskim i francuskim. To już drugi tego typu album ukazujący najpiękniejsze miejsca w gminie wydany przez Urząd Gminy Zielonki i przygotowany przez Dział Promocji, Informacji i Współpracy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Pierwsza publikacja albumowa poświęcona gminie została wydana w 2014 roku i znalazły się w niej zdjęcia autorstwa utytułowanego fotografa Adama Golca.

W wydanym z końcem 2020 r. albumie fotograficznym ze zdjęciami Tomasza Trulki zaprezentowano najurokliwsze miejsca w gminie – rozległe panoramy widokowe z widokiem na Kraków i Tatry, uroki podkrakowskich dolinek, zabytki, tereny rekreacyjne i place zabaw. Bo gmina Zielonki to nie tylko atrakcyjne położenie i piękne krajobrazy, ale i mieszkańcy. To oni wybierają gminę Zielonki jako swoje miejsce do życia. Ich liczba systematycznie wzrasta, plasując gminę w czołówce gmin z najwyższym saldem migracji w Małopolsce.
Tomasz Trulka specjalizuje się w krajobrazach Jury Krakowsko-Częstochowskiej i reportażu. Fotografowaniem zajmuje się od 2016 roku. Współpracuje z wydawnictwem Compass, samorządami, firmami i osobami prywatnymi. Wiedzę o oryginalnych i mało znanych zakątkach wykorzystuje też jako wyjątkowe scenerie np. w plenerach ślubnych lub sesjach rodzinnych. Mówi o sobie: „Najbardziej ekstremalny fotograf małopolskiej jury krakowsko-częstochowskiej. Biegam, skaczę, czołgam się, robię wszystko co konieczne, by zrobić dobre zdjęcie”. Jak sam podkreśla: „W gminie Zielonki lubię to, że można przemieszczać się przez całą gminę szlakami rowerowymi wśród rozległych pól, omijając główne drogi, podziwiać panoramę Krakowa i częste widoki na Tatry”.
Publikacja będzie nieodpłatnie rozdawana jako nagroda i pamiątka z gminy Zielonki.
Red.

3

5

6

8

Close Menu
 
4 marca 2024
Skip to content