Skip to main content
search
Aktualności

American Day w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przybysławicach

By 29 listopada 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 listopada 2023 przez TN

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybysławicach przygotowuje się do współpracy z partnerami ze Stanów Zjednoczonych. Z tej okazji, w związku z przypadającym 23 listopada Świętem Dziękczynienia, obchodzono w szkole American Day. Nauczycielki języka angielskiego – Joanna Błocka, Magdalena Majewska i Agnieszka Kapel – przygotowały konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Każdą klasę 4-8 reprezentowała trzyosobowa drużyna. Uczniowie musieli się wykazać znajomością geografii, osób i faktów związanych z historią i kulturą tego kraju oraz rozpoznać słynne miejsca.

Z wyzwaniami najlepiej poradziła sobie klasa 8a, zaś na kolejnych stopniach podium uplasowały się klasy 7b i 5b. Zwycięzcy uczniowie otrzymali w nagrodę pomoce do nauki języka angielskiego, natomiast pozostali uczniowie dostali nagrody pocieszenia, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Po wysiłku umysłowym uczniowie udali się na poczęstunek – każda klasa przygotowała słone i słodkie przekąski, których głównym składnikiem była dynia lub kukurydza. Było bardzo smacznie! Bardzo dziękujemy Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie!

W tym dniu na korytarzu można było spotkać niejednego kowboja czy Indianina. Część uczniów zrobiła sobie też pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej na ten dzień fotobudce.

Poniżej publikujemy zdjęcia z tego wydarzenia:

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content