Skip to main content
search
Relacje

Anielska Brzozówka

By 7 stycznia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 stycznia 2014 przez admin

brzozówka1

 

 

Jak co roku sołtys Brzozówki Adam Chludek, rada sołecka Brzozówki oraz Koło Przyjaciół Brzozówki zaprosili seniorów na tradycyjne spotkanie opłatkowe. Tegoroczna uroczystość odbyła się 5 stycznia. Były życzenia świąteczne, wspólne kolędowanie i występy artystyczne małych aniołków.

Zebranych gości powitał sołtys Adam Chludek, który już po raz jedenasty prowadził spotkanie opłatkowe. Życzenia noworoczne przekazali wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz przewodniczący rady gminy Ryszard Krawczyk. Zgromadzeni uczcili minutą ciszy zmarłych w minionym roku. W pamięci zostaną: Stanisława Korta, Leokadia Rudowska, Bolesław Łudzik oraz Władysław Krztoń.
W części artystycznej zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Brzozówki.
Dzieci z zapałem ćwiczyły swoje role, by wystąpić dziś przed państwem – zapowiedziała występ Małgorzata Tomaszewska. Jej podopieczni, uczęszczający na zajęcia świetlicowe w Brzozówce, przebrani w anielskie stroje zaprezentowali świąteczne wiersze przygotowane specjalnie na tą uroczystość. Wszystkie dzieci otrzymały paczki ze smakołykami, a ich występ nagrodzono oklaskami.
Bardzo się cieszę z tych wspólnych spotkań i integracji mieszkańców – mówił Adam Świda należący do Koła Przyjaciół Brzozówki, które już od pięciu lat prężnie działa na terenie sołectwa.
Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem, rozdano śpiewniki. Wspólnie śpiewano te najpiękniejsze, świąteczne kolędy tj. „Wśród nocnej ciszy” czy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Miła atmosfera zachęcała do rozmów na temat minionego roku oraz planów i zamierzeń w Nowym Roku.
Organizatorami spotkania była rada sołecka oraz Koło Przyjaciół Brzozówki, którego członkinie przygotowały smaczne przekąski oraz pyszne słodkości.
KB

Zapraszamy do fotorelacji.

brzozówka2

brzozówka3

brzozówka4

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content