Skip to main content
search
Aktualności

Węgiel – zakup preferencyjny

By 22 lutego 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 lutego 2023 przez DC

Szanowni Państwo,
Dotychczas zrealizowaliśmy dostawy na blisko 500 ton węgla.
Mieszkańcy złożyli 332 wnioski o zakup węgla po cenach preferencyjnych. Węgiel pochodzi z polskiej kopalni węgla „Janina” w Libiążu.
Aktualnie zbliżamy się do końca procesu sprzedaży węgla przez gminę. W związku z coraz częściej pojawiającymi się przypadkami rezygnacji z zakupu węgla, mimo wcześniejszego złożenia wniosku oraz w związku z brakiem kontaktu z osobami, które złożyły wniosek – istotnie zaburza to proces szacowania potrzeb zakupowych mieszkańców.
Dlatego przyjęta została zasada, że uwzględnienie wniosku z procesie zamawiania węgla następuje tylko po opłaceniu zakupu węgla i wystawieniu przez urząd faktury VAT.
Osoby, z którymi mimo wielokrotnych prób nie ma kontaktu telefonicznego – nie będą brane pod uwagę przy zamawianiu końcowych dostaw.
Jednocześnie informujemy, że warunkiem złożenia zamówienia w kopalni pojedynczej dostawy węgla jest zapotrzebowanie na minimum 25 ton danego produktu. Nie ma więc możliwości zamawiania indywidualnie dla grupy mieszkańców ilości mniejszych niż 25 ton. Jeśli więc zapotrzebowanie nie będzie na poziomie 25 ton węgla lub 25 ton ekogroszku – nie będziemy zwiększać limitu zakupu w firmie Tauron i zamówienie w kopalni nie zostanie złożone.
Urząd Gminy Zielonki kontaktuje się z klientami indywidualnie.
Węgiel pochodzi z polskiej kopalni węgla „Janina” w Libiążu.

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content