Skip to main content
search
Aktualności

Apel w związku z zamknięciem PSZOK – dot. odpadów BIO

By 25 marca 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 marca 2020 przez admin

kompstuję a4 pion kompostowanie2Dalsze zamknięcie z powodu epidemii koronawirusa Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w gminie Zielonki rodzi pytanie, co zrobić ze skoszoną trawą. Pragniemy zaapelować do Państwa o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji. Najważniejsze w tym czasie jest zadbanie o bezpieczeństwo i zdrowie ludzi, dlatego zapadają decyzje mające na celu ograniczanie bezpośrednich kontaktów oraz potencjalnych skupisk ludzkich. Równocześnie, w tym trudnym okresie, we wszystkich firmach, również branży zagospodarowania odpadów, do pracy przychodzi mniej pracowników. W kontekście sytuacji zagrożenia zdrowia i życia koszenie trawnika schodzi na plan dalszy, tym bardziej, że okres wegetacji roślin dopiero się zaczyna.
Sytuacja, kiedy w większości zostajemy w domu i mamy więcej czasu staje się też okazją do tego, by zwolnić, zatroszczyć się o bliskich i nie tylko, a może i przy okazji wdrożyć zachowania proekologiczne. Bardzo wielu mieszkańców naszej gminy ma już przydomowe kompostowniki, do wzięcia z nich przykładu zachęcamy. Dla chętnych udostępniamy instrukcję: link. Jeśli mimo wszystko nie zdecydują się Państwo na kompostowanie prosimy o przechowanie tych odpadów do czasu otwarcia punktów. Miejmy nadzieję, że stanie się to najszybciej jak to będzie możliwe. O terminach będziemy Państwa informować.

Przypominamy też, iż odbiór odpadów BIO sprzed posesji jest możliwy tylko  w przypadku wyposażenia nieruchomości w brązowy pojemnik na odpady BIO o pojemności 120l lub 240l, umożliwiający dostęp powietrza i gromadzenie odcieków, oraz zgłoszenie tego faktu do Referatu Niskiej Emisji i Odpadów Urzędu Gminy Zielonki  pod nr tel. 12 2850 850 wew. 311, 312. Nie jest możliwy odbiór odpadów BIO w workach sprzed posesji.

Close Menu
 
22 lipca 2024
Skip to content