Skip to main content
search
Apele o pomoc

Apele o pomoc

By 7 sierpnia 2013No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 7 sierpnia 2013 przez admin

Pomoc często nic nie kosztuje, wystarczy podać rękę. Czasem trzeba w te rękę coś włożyć – niekoniecznie dużo. Ważne, żeby pomocnych rąk było wiele, bo wiadomo, że kropla to nic, ale krople tworzą ocean. Jeśli sam nie możesz pomóc, powiedz innym, może oni będą mogli?

Prosimy o odwiedzenie stron internetowych osób, które zwróciły się do nas o pomoc.
www.joasiakowalska.pl

www.kubaborkowski.pl
www.michal-duda.pl

JAK POMÓC ADZIE
www.adam-podsiad.pl 
http://dzieciom.pl/podopieczni/20841
www.podaruj-jedenprocent.pl

—————————————- 
1% dla Filipa Maliszewskiego
Filip to siedemsastoletni chłopak z mnóstwem pomysłów, ale i z jednym marzeniem: chodzić na własnych nogach. Urodził się przedwcześnie w 30 tygodniu ciąży, ważył zaledwie 1450 gramów.
Więcej informacji TUTAJ 
Przekazując 1% swojego podatku dla Filipa pomagacie Państwow leczeniu Filipa.
KRS 0000186434
Cel szczegółowy: 335/M FILIP MALISZEWSKI  

—————————————

1% dla Mirosława Jeznacha

Jako 13-latek stracił obie ręce w wyniku porażenia prądem. Po wypadku nie chciało mu się żyć, bo jak można żyć bez rąk? Ale okazało się, że można. Choć wcale nie jest łatwo…. Nie zważając na przeciwności losu postanowił się nie poddawać i żyć jak każdy sprawny człowiek. Mimo niepełnosprawności ma wspaniałą rodzinę. Ma cudowną żonę i trzy kochane córeczki: starsza ma 9 lat, a młodsze bliźniaczki 6. Dzięki wsparciu rodziny i silnej woli skończył szkołę, zdobył pracę, rozpoczął pisanie książki oraz zrobił prawo jazdy! Okazało się, że pisanie na klawiaturze komputera za pomocą stóp jest możliwe, tak samo jak prowadzenie samochodu nogami. Od początku pomoc dobrych ludzi była dla niego nieoceniona, chciałby prosić Państwa o przekazanie jednego procentu na swój Nr KRS.
Poniżej znajdą Państwo dane do przekazania 1% podatku poprzez fundację „Zdążyć z pomocą”.

DANE POTRZEBNE DO PIT ZA ROK 2015
KRS: 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające” wpisujemy 9771 Jeznach Mirosław Karol

Dziękuję wszystkim, którzy przekażą 1% podatku.
Jeśli zainteresowała Państwa moja historia zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.miroslawjeznach.pl

————————————— 

Przekaż 1% podatku dla Pawła Lipowskiego

Od urodzenia choruje na Wodogłowie wrodzone z zależnością zastawkową oraz Rozszczep Kręgosłupa. Porusza się za pomocą dwóch kul łokciowych oraz wózka inwalidzkiego. Dzisiaj jest 40 letnim mężczyzną, wraz z Żoną mieszkającym w Świnoujściu. Systematyczna rehabilitacja, zakup sprzętu rehabilitacyjnego a także środków pomocniczych jest bardzo kosztowny. Jeśli przerywa się rehabilitację, to efekty wcześniejszej pracy zanikają, pojawiają się na nowo przykurcze w stawach i ograniczona ruchomość. Dotychczasowe wpłaty 1% umożliwiły mu np. zakup poduszki przeciwodleżynowej, niezbędnej mi w codziennej egzystencji. Zwracam się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Każda nawet najmniejsza kwota jest ważna, ponieważ zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację, zakup środków pomocniczych i rehabilitacyjnych, które pomagają w normalnym życiu oraz realizacji marzeń związanych z dalszą poprawą zdrowia.
Przekazując 1% podatku lub darowiznę FUNDACJI AVALON z dopiskiem Lipowski, 2199 pomagają mi Państwo w codziennym funkcjonowaniu (pdf. 288 KB)

Możesz pomóc przez cały rok, wyślij proszę sms o treści POMOC 2199 na numer 75 165

——————————————-
Przekaż 1% podatku dla Jerzego

Jerzy, jest zwykłym i pogodnym człowiekiem. Ponad trzydzieści lat walczy ze stwardnieniem rozsianym. Chorowanie na SM w Polsce to wyższa szkoła jazdy, to życie na bombie! Przebiegu SM nie można przewidzieć. W Polsce program leczenia SM jest bardzo ograniczony. Ma agresywny SM. Jest jednak nadzieja na zahamowanie choroby dzięki lekom nowej generacji, dostępnych w aptekach jednak nierefundowanych. Mimo że SM jest chorobą nieuleczalną nadzieją są leki, z przeciwciał monoklonalnych, które łagodzą postęp choroby i znacznie poprawiają jakość życia. Niestety leczenie i rehabilitacja są bardzo wysokie (około 150 tys. zł rocznie – bezterminowo). Wola życia jest potężną siłą, która umożliwia zniesienie niewyobrażalnego cierpienia fizycznego jak i psychicznego.
Każda przekazana złotówka daje ogromną nadzieję na zmianę tej sytuacji. Wierzę, że jest wielu ludzi, którzy swoją dobrocią mogą odmienić moje życie. Walczę z chorobą i mam nadzieję, że mi w tym nadal pomożecie.

Kochani nieznajomi przyjaciele za pomoc bardzo dziękuję.

Nazwa OPP: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Numer KRS: 0000083356

Cel szczegółowy: Mam szansę – Jerzy Augustyn Kujawa

—————————————–

Przekaż 1% podatku dla Anety

Aneta choruje na stwardnienie rozsiane (SM). Dotknęła ją nieuleczalna choroba i stara się nie czekać aż zaatakuje jeszcze mocniej i doprowadzi do tego, że usiądzie na wózek.
Aneta prosi o przekazanie 1% podatku na leczenie i rehabilitację.
Fundacja na rzecz chorych na SIM im. Bł. Anieli Salawy ul. Dunajewskiego 5, 31-133 Kraków
PKO Io/KRAKÓW 43 1020 2892 0000 5102 0186 7076
Z dopiskiem “Aneta Uzar” KRS 0000055578

—————————————————————————————-

Przekaż 1% podatku dla Piotra

Wbrew napotykanym trudnościom staram się żyć godnie, jednak potrzebuję Państwa wsparcia. Jako osoba niepełnosprawna jestem zmuszony samodzielnie szukać darczyńców, którzy zechcą mi pomóc wpłacając środki na moje subkonto w Fundacji.
1 % procent może zdziałać wiele. Daj mi szansę i wpisz w deklaracji podatkowej.
http://www.podaruj-jedenprocent.pl/

Numer KRS: 0000037904

Kwota 1% podatku
Rubryka “Informacje uzupełniające”: 7278 Gawrysiak Piotr

—————————————————————————————-

Przekaż 1% podatku dla Maćka

Maciek to 37-letni mąż i ojciec dwóch dorastających synów w wieku 7 i 16 lat, który w grudniu 2012 r. zaatakowany został przez szaleńca. W wyniku oblania substancją łatwopalną, a następnie podpalenia, Maciek doznał oparzeń II i III stopnia aż 53% powierzchni ciała. Dzięki walce lekarzy udało się ocalić wszystkie kończyny, Maciek nadal jednak wymaga stałej opieki lekarskiej i kosztownej terapii w celu powrotu do chociaż częściowej normalności.
Maciek pozostaje pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” – pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo informacje o nim, jak również dane umożliwiające przekazanie mu 1% podatku:

http://dzieciom.pl/podopieczni/20841 

Jeżeli nie dokonali Państwo jeszcze wyboru, kogo wesprzeć 1% swego podatku, bardzo proszę o udzielenie wsparcia Maćkowi.

Wszystkim Darczyńcom, którzy zechcą pomóc Maćkowi w tym trudnym dla niego okresie,  w imieniu Maćka i jego rodziny z całego serca dziękuję.
Pomóż Maćkowi – przekaż 1% podatku (pdf. 425 KB)

FUNDACJA DZIECIOM “ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

KRS 0000037904
20841 Suślik Maciej

—————————————————————————————-

Pomoc dla Ady!

Nasza córeczka jest cudowną trzylatką. W maju czeka ją 6 już operacja oczek, dzięki której ma szansę lepiej widzieć. Adusia leczona jest w Klinice Okulistycznej w Greifswaldzie. Jeżeli jesteście Państwo w stanie nam pomóc to bardzo o to prosimy.

Rodzice Ady

—————————————————————————————-

Przekaż 1% podatku dla Piotrusia 

Piotruś ma 7 lat, jest wesołym i bardzo twórczym dzieckiem, lubi czytać i sporo wie jak na dziecko w jego wieku. Funkcjonowanie utrudniają mu Całościowe Zaburzenia Rozwoju, rokujące w kierunku Zespołu Aspergera. Dzięki trwającym ponad 4 lata terapiom, coraz lepiej radzi sobie w grupie rówieśników. Od roku uczęszcza na trening umiejętności społecznych. Walczy też z nadwrażliwością na dotyk i na dźwięki, z obniżonym napięciem mięśniowym, słabą motoryką małą.
Niektóre z tych terapii są płatne i dość kosztowne. Nie chcemy zmniejszać szansy Piotra na normalne funkcjonowanie w codziennym życiu. Bez Państwa pomocy będzie to trudne.
Dlatego, jeśli nie jest Państwu obojętny los dzieci, i chcieliby Państwo pomóc naszemu synowi Piotrkowi uporać się z niepełnosprawnością, prosimy o pomoc.

Bardzo dziękujemy Państwu za dotychczasowe wsparcie.
Jeśli chcesz nam pomóc wystarczy tylko tyle:
By przekazać 1% podajemy:
KRS: 0000037904
Informacje dodatkowe:
20383 Piotr Duszyński
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”

——————————————————————————————

Apel o pomoc dla Joasi

Zwracamy się z gorącą i uprzejmą prośba do wszystkich osób wrażliwych na chorobę i cierpienie dzieci, o pomoc finansową w zbieraniu środków na leczenie i rehabilitację dla naszej córeczki Joasi.
Joasia obecnie ma 13 lat. Na skutek wrodzonej infekcji wirusowej urodziła się z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką i czterokończynowym spastycznym niedowładem. Mimo dramatycznych rokowań lekarskich, dzięki podjętej natychmiast rehabilitacji, Joasia zrobiła powolne, jednak bardzo zauważalne postępy. Córeczka nasza niestety nie chodzi, nie mówi, każdą czynność wykonuje z nasz pomocą, wymaga nieustannej i całkowitej opieki. W tej sytuacji tylko jedno z nas może pracować zarobkowo. Jednakowoż dzięki naszemu uporowi, jak i oddanej, intensywnej pracy wielu specjalistów w szczególności jednakże – dzięki wrodzonej wielkiej radości i chęci życia, Joasia jest bardzo pogodną Dziewczynką o bardzo wesołych i figlarnych oczkach potrafiących, mimo ciężkiej choroby i dysfunkcji ciała uchwycić otaczający świat w jego najpiękniejszych kolorach. Jest ciekawa wszystkiego, bardzo ufna i przyjazna.
Aby córeczka nasza mogła dalej rozwijać swoje umiejętności konieczna jest intensywna rehabilitacja. Niestety, koszty rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego są bardzo wysokie i nie jesteśmy w stanie podołać tak wielkim obciążeniom finansowym.
Wszelkie, nawet te najmniejsze postępy w rozwoju psychoruchowym naszej Córeczki, poparte są codziennymi, żmudnymi ćwiczeniami wykonywanymi przez nas, przez specjalistów jak i tymi prowadzonymi w trakcie niezbędnych turnusów rehabilitacyjnych. Wszystko to pochłania całe nasze dochody.
Dlatego właśnie kierujemy do wszystkich osób wielkiego serca gorącą prośbę o  wsparcie finansowe. Jesteście państwo nadzieją na poprawę zdrowia naszej Córeczki Joasi. Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

z wyrazami szacunku
Rodzice Joasi

FUNDACJA DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Numer konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 12025 Pitio Joanna –  darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Dane do wpłat 1% podatku:
status organizacji pożytku publicznego Nr KRS: 0000037904
cel szczegółowy 1 % : 12025 Pitio Joanna

Wszystkim Państwu, którzy dotychczas wsparli Joasię i okazali pomoc w Jej leczeniu i rehabilitacji, pragniemy bardzo gorąco podziękować.

Barbara i Andrzej Pitio
adres e:mail bpitio@wp.pl

—————————————————————————————————————————–

Pomoc dla Adama
Nazywam się Adam Podsiad. Jestem osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim z powodu poważnego wypadku w dzieciństwie. Jestem osobą, która nie poddaje się w życiu i stara się pomimo wielu trudności oraz ograniczeń żyć jak każdy inny człowiek.Niestety pomimo wielu starań nie stać mnie na samodzielne opłacenie kosztownej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. W związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób, firm i instytucji o jakąkolwiek, nawet drobną pomoc.
Więcej informacji o mnie, celach zbiórki oraz informacjami jak można pomóc znajdziesz na stronie internetowej: www.adam-podsiad.pl
Pomóż mi „żyć mimo wszystko”

Jak można pomóc?

Pamiętaj! Liczy się wpłacone nawet 1 zł
Czym więcej osób pomoże nawet małą kwotą tym większa szansa iż uzbieram fundusze na rehabilitację w tym roku, która jest mi bardzo potrzebna.
Wspomóc mnie można wpłacając darowiznę na subkonto prowadzone przez Fundację Avalon. Dzięki temu masz pewność iż środki zostaną wykorzystane na moje leczenie i środki ortopedyczne np. aktywny wózek o którym marzę aby jeszcze bardziej stać się samodzielnym.
Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Avalon.
Dane fundacji oraz numer konta do przyjmowania darowizn na cel mojej rehabilitacji
Przelewy krajowe:
Dane odbiorcy:
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Michała Kajki 80/82 lok. 1
04-620 Warszawa
nr rachunku: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytuł wpłaty: ADAM PODSIAD 218
Przelewy zagraniczne:
Dane odbiorcy:
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Michała Kajki 80/82 lok. 1
04-620 Warszawa
Bank odbiorcy:
BNP Paribas Bank Polska SA
Oddział w Warszawie
Al. Krakowska 2
02-284 Warszawa
Kod SWIFT/BIC:  PPAB PLPK
nr rachunku: PL62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
tytuł wpłaty: ADAM PODSIAD 218

——————————————————————————————
* Urząd Gminy Zielonki nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych ogłoszeń na tej stronie internetowej.

Close Menu
 
22 marca 2023
Skip to content