Skip to main content
search
Aktualności

Asfaltowe nowości

By 19 lipca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 lipca 2018 przez admin

asfalt ul. Lipowa Bibice od ul. Leszczynowej 3W 2018 roku w gminie Zielonki zostanie wykonanych 8 nowych nawierzchni asfaltowych. Łączny koszt wyniesie 970 tysięcy złotych. Wykona je wyłoniona w przetargu firma Trobud. Umowa powinna zostać zrealizowana do września bieżącego roku. Większość środków pochodzi z budżetu gminy, natomiast nawierzchnia asfaltowa w Bibicach na ulicy Lipowej została częściowo dofinansowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu związanego z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych (660 m za kwotę 203 tys.).

Dwa z planowanych odcinków asfaltowych są niemal gotowe. Już można korzystać z nowej nawierzchni na ulicy Lipowej w Bibicach (od ulicy Leszczynowej) której długość wynosi 660 m oraz asfaltu w Zielonkach na ulicy Nadrzecznej o długości 63 metrów. Budowa drugiego odcinka asfaltowego w Bibicach na ulicy Lipowej o ustalonej długości 275 metrów trwa już od 11 lipca ( odcinek pomiędzy ulicą Dworską, a Wrzosową). Pozostałe nawierzchnie, które są w planach do wykonania to: asfalt na ulicy Na Łąki oraz Długopolskiej ( dojazd do osiedla – dł.  64 m) w Zielonkach, ulica Zielona w Grębynicach (dł. 100 m), ulica Krakowska w Bosutowie (dł. 84 m) oraz Spacerowa – Batowice ( dł. 211 m).
W przypadku nawierzchni na ulicy Lipowej (odcinek od ulicy Leszczynowej) w Bibicach gmina wystąpiła do Urzędu Marszałkowskiego o przyznanie dofinansowania na wyasfaltowanie kolejnego odcinka.
Marcelina Majewska

asfalt ul. Lipowa Bibice od ul. Leszczynowej 4

asfalt ul. Nadrzeczna Zielonki 2

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content