Skip to main content
search
Aktualności

Atrakcyjniej przy ul. Atrakcyjnej w Zielonkach

By 13 grudnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 grudnia 2018 przez admin

lokalsi1“Wszystko dla natury – natura dla wszystkich” – pod takim hasłem zielonecka, nieformalna  grupa Lokalsi dla Natury zakończyła realizację na terenie niewielkiego (w porównaniu z Parkiem Wiejskim w Zielonkach) skweru przy ul. Atrakcyjnej na Marszowcu projektu pn. „Żabie Doły” – nieznane, dzikie życie osiedlowego skweru i stawu”. Skwer przy ul. Atrakcyjnej został wzbogacony o ilustrowaną tablicę edukacyjną, informującą o dzikim życiu mieszkańców niewielkiego stawu. Realizację projektu Lokalsi zawdzięczają merytorycznemu wsparciu patrona grupy – Fundacji Dzieci w Naturę. To dzięki  zaangażowaniu prezesa Fundacji Kaspra Jakubowskiego Lokalsi otrzymali z FIO Małopolska Lokalnie-Północ mały grant na zakup budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy, ekspercką konsultację przyrodniczą stawu i jego otoczenia – flory i fauny (wytyczne jak poprawić warunki tego środowiska, ulokować skrzynki lęgowe) oraz na wykonanie i zainstalowanie niestandardowej, pulpitowej tablicy edukacyjnej. 

lokalsi3

Tablica stanęła w czwartek 6 grudnia, a jej oficjalnego odsłonięcia dokonały 9 grudnia przedstawicielki Lokalsów Kinga Dulemba i Marzena Gadzik-Wójcik w obecności mieszkańców Zielonek. Piękno w barwie, grafice i opisie zapewniły tablicy panie z Fundacji Elżbieta Roma, Olena Zapolska i Małgorzata Łaciak. Swoim udziałem zaszczycili uroczystość przedstawiciele Fundacji Dzieci w Naturę – Kasper Jakubowski i Elżbieta Roma oraz wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Przybyli także wierni naturze i dobremu działaniu harcerze szczepu “Zieloni”. Lokalsi dziękują Fundacji Dzieci w Naturę za współpracę, za niezwykłe zaangażowanie w realizację tego  przedsięwzięcia, zieloneckiej OSP za pomoc w montażu budek lęgowych, a harcerzom i mieszkańcom za pomoc w przygotowaniu wizytówek ptasich lokatorów na budkach, obecność na każdym etapie działania i dobre rady.

Projekt “Lokalsów w Naturze” bierze udział w plebiscycie projektów zrealizowanych dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Inicjatyw Społecznych –Małopolska  lokalnie Północ. Do 31 grudnia można codziennie oddać głosy na projekt „Żabie Doły” – nieznane, dzikie życie osiedlowego skweru i stawu”. Oto najkrótsza droga, by wesprzeć projekt swym głosem:
 http://malopolskalokalnie.pl/polnoc/index.php/plebiscyt/krakow.html?view=article&id=248

Marzena Gadzik-Wójcik

loklasi2

lokalsi4

lokalsi5

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content