Skip to main content
search
BibliotekaRelacje

Autorka książek dla najmłodszych w zieloneckim przedszkolu

By 23 maja 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 23 maja 2023 przez Marek Skiba

W dniu 15 maja w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach miało miejsce spotkanie z Joanną Świercz, psychologiem i autorką książek dla najmłodszych, w których poruszane są tak ważne tematy jak odstawienie od piersi, zasypianie bez mamy, adaptacja w przedszkolu czy choroba.

Na wstępie pani Joanna opowiedziała przedszkolakom o tym jak pisze się książkę, jak wygląda potem jej ilustrowanie i wydrukowanie. Dzieci bezbłędnie odpowiedziały na pytanie od czego się zaczyna? Oczywiście od pomysłu! Słuchanie opowieści o  przygodach Kuby wymagało również nieco wysiłku fizycznego. Trzeba było między innymi udawać drzewo – stojąc na jednej nodze, machać rękoma, które na moment stały się konarami i gałązkami.  Poruszony w książce problem pierwszej wizyty w przedszkolu stał się tematem długiej rozmowy z dziećmi. Każdy miał swoje wspomnienia związane z trudnymi początkami przedszkolnej przygody. Jedni pamiętali łzy i strach przed rozstaniem z rodzicami, inni byli wdzięczni nowym kolegom i koleżankom za wyciągnięcie do nich ręki i słowa pociechy.

O takich właśnie trudnych początkach i radzeniu sobie z nimi opowiada książka „Kuba w przedszkolu”, której egzemplarze wraz z okolicznościowymi kartkami autorka przekazała na ręce opiekunek obydwu grup uczestniczących w spotkaniu.

W podzięce za niezwykle sympatyczne spotkanie dzieci wręczyły pisarce kosz tulipanów uszytych z tkaniny i pomalowanych z pomocą wychowawców.

Wydarzenie, które miało miejsce w Tygodniu Bibliotek zorganizowane zostało przez Bibliotekę Publiczną w Zielonkach w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2023”, realizowanego przy współpracy finansowej z Instytutem Książki.

JR

Zdjęcia: Biblioteka Publiczna w Zielonkach

Poniżej zamieszczono zdjęcia ze spotkania autorskiego w przedszkolu.

 

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content