Skip to main content
search
Ogłoszenia

Bezpłatna kolonoskopia

By 7 września 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 7 września 2021 przez admin

Centrum Medyczne MEDIKAMA ul. Forteczna 12A Węgrzce dysponuje wolnymi miejscami na bezpłatną kolonoskopię realizowaną w ramach programu Ministerstwa Zdrowia, która ma na celu zmniejszyć ryzyko śmierci na raka jelita grubego.

Co roku w Polsce diagnozuje się około 18.000 zachorowań na nowotwór złośliwy jelita. Analizując strukturę zachorowań rak jelita grubego jest trzecim co do częstości występowania nowotworem złośliwym, na który zapadają mężczyźni i drugim na który zapadają kobiety.
Brak objawów ze strony układu pokarmowego nie zwalnia z wykonania badania. Wcześnie wykryte zmiany są w pełni uleczalne z szansą na długie i zdrowe życie.

Warunki kwalifikujące do korzystania z programu:

  • Wszystkie osoby w wieku 50-65 lat
  • Osoby w wieku 40-49 bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego
  • Osoby w wieku 25-49 lat z rodziny z zespołem Lyncha. W tej grupie konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny z zespołem Lyncha z poradni genetycznej na podstawie spełnienia tzw. kryteriów amsterdamskich i ewentualnego badania genetycznego
  • Osoby w wieku 20-49 lat pochodzące z rodziny z zespołem polipowatości rodzinnej gruczolakowatej -FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej.

Badanie wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym oraz istnieje możliwość badania w znieczuleniu ogólnym.

Badanie wykonywane jest w nowoczesnej pracowni endoskopii w Centrum Medycznym MEDIKAMA przy ul. Fortecznej 12A, 32-086 Węgrzce.
Wjazd od ul. Galicyjskiej (Bibice)
Rejestracja telefoniczna: 12 357 22 91; 12 357 22 92; 12 357 20 51
Rejestracja drogą email: biuro@medikama.pl

Kolonoskopia może uratować życie.

Close Menu
 
23 września 2023
Skip to content