Skip to main content
search
Aktualności

Bibice z tytułem Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi w 2022 r.

By 7 lipca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 7 lipca 2022 przez KB

W tegorocznej edycji konkursu 24 sołectwa walczyły o tytuły najpiękniejszej, najbardziej nowatorskiej i najbardziej aktywnej w sieci wsi w ramach Konkursu „Małopolska Wieś 2022” organizowanego przez Województwo Małopolskie.

Miano Najpiękniejszej Małopolskiej Wsi zyskało sołectwo Bibice w gminie Zielonki. Komisja konkursowa doceniła zmiany, jakie nastąpiły w tej miejscowości w ciągu ostatnich 5 lat w obrębie przestrzeni publicznej, pielęgnowaniu tradycji i działań integrujących lokalną społeczność. Sołectwo Bibice otrzymało nagrodę w wysokości 50 000 zł na rzecz wsi. Konkurs organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Pierwsze miejsce w kategorii Nowatorskiej Małopolskiej Wsi zajęło sołectwo Szreniawa w gminie Proszowice. Tytuł najbardziej aktywnej wsi w sieci przypadł sołectwu Przysietnica w gminie Stary Sącz.

Warto wspomnieć, że jako gmina mamy już komplet nagród w tym konkursie. W 2019 r. Węgrzce wyróżniono w kategorii Małopolska Wieś w Sieci (4 tys. zł nagrody), a w 2021 r. Pękowicom przyznano tytuł Nowatorska Małopolska Wieś i 60 tys. zł nagrody.

Głównym celem konkursu było zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców.

Za: malopolska.pl Red.KB

Opisujemy: zdjęcia przedstawiają m.in. centrum Bibic, Gminny Przegląd Pucheroków, występ zespołu Psallite Deo.

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content