Skip to main content
search
Aktualności

Bibicki Dzień Dziecka

By 6 czerwca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2022 przez MKF

Bibicki Dzień Dziecka to mnóstwo atrakcji, które czekały 4 czerwca na najmłodszych na dolnym boisku KS Bibiczanka. Organizatorami wydarzenia były: sołectwo Bibice, OSP Bibice oraz KS Bibiczanka.
Choć pogoda trochę na początku postraszyła, nikt się jej nie uląkł i zgodnie z planem były: strażackie atrakcje, zabawy z harcerzami ze Szczepu Zielonego i Krainą Twórczości. Ogromnym powodzeniem cieszył się symulator dachowania i wspinaczka pod okiem strażaków. Najmłodsi mogli zmierzyć się z wężem strażackim i poćwiczyć, jak gasić pożar. Była też prezentacja strażackiego i policyjnego sprzętu oraz szkolenie z pierwszej pomocy, a Inspekcja Transportu Publicznego rozdawała odblaskowe kamizelki i czapeczki. Nie zabrakło – jak zwykle przy takich okazjach – malowania twarzy i dmuchańców. To było kilka godzin świetnej zabawy, nie tylko dla najmłodszych. – Na Bibickim Dniu Dziecka dzieci bawiły się artystycznie, edukacyjnie, sportowo, rekreacyjnie. Wspierali ich w zabawie: strażacy, harcerze, kraina twórczości, pracownicy naukowi Uniwersytetu Pedagogicznego, policjanci. Było warto – podsumowuje sołtys Bibic Tadeusz Łysek.

Tego dnia działo się w Bibicach – równocześnie na górnym boisku świętowano 30-lecie KS Bibiczanka. Ale o tym już w osobnym tekście.

Galeria zdjęć

Fotografie przedstawiają uczestników Bibickiego Dnia Dziecka

 

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content