Skip to main content
search
Aktualności

Bibickie boisko z dofinansowaniem

By 12 czerwca 202414 czerwca, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 czerwca 2024 przez KB

Nowe boisko z zadaszeniem powstanie przy Szkole Podstawowej w Bibicach. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 1,6 mln zł. Obiekt będzie gotowy do końca roku.

Zadanie obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 15mx21m do piłki ręcznej, nożnej, koszykówki oraz siatkówki. Zaplanowano także zaplecze sanitarno-szatniowe wewnątrz hali. Bibiccy uczniowie będą mogli z niego korzystać podczas zajęć z wychowania fizycznego w godzinach funkcjonowania szkoły. Hala łukowa powstanie z elementów prefabrykowanych z drewna klejonego i płyt wielowarstwowych. Obiekt będzie wykorzystywany do rozgrywek, zajęć i promocji sportu. Dodatkową atrakcją będą cztery elektroniczne stanowiska strzeleckie wraz z ekranem i oprogramowaniem.

– Budowa nowej hali pozwoli na poprawę funkcjonowania tej placówki, zwiększy standard i jakość prowadzonych zajęć dydaktycznych, a także otworzy możliwość dodatkowego zagospodarowania po godzinach zajęć dydaktycznych dla społeczności lokalnej – podkreśla wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko.

Dofinansowanie w wysokości 1 646 000 zł gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu “Olimpia”. Jego celem jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. W ogłoszonym przez gminę przetargu najniższa oferta opiewała na kwotę 3 382 100 zł. Wkład własny gminy to 1 736 100 zł.

Będzie to już druga tego typu inwestycja w gminie Zielonki. Z całorocznej hali łukowej w Węgrzcach, zbudowanej przy klubie sportowym TS Węgrzce od 2021 roku.

KB

 

 

 

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content