Skip to main content
search
Relacje

Biblioteczny Dzień Kobiet

By 19 marca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 marca 2018 przez admin

Dzień Kobiet w PrzybysławicachV Międzypokoleniowy Dzień Kobiet w Przybysławicach
To już tradycja, że co roku w Bibliotece w Przybysławicach spotykają się Panie, by razem świętować Dzień Kobiet. W piątkowy wieczór 9 marca rozpoczęliśmy tegoroczne, 5. już, spotkanie. Przy okazji święta nie może zabraknąć prezentów. Wszystkie zgromadzone na spotkaniu panie otrzymały kwiaty od sołtysa Przybysławic Aleksandra Tabora. Upominkiem od biblioteki były kubeczki z logo. Nie zabrakło również zabawnych akcentów, 10 marca przypada Dzień Mężczyzny, a nazajutrz Dzień Sołtysa. Z tej okazji przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Przybysławicach Grażyna Solasa złożyła życzenia w imieniu wszystkich panu Taborowi.
W radosnej atmosferze toczyły się rozmowy o planach na najbliższą przyszłość. Oczywiście nie zabrakło zabawnych anegdot z poprzednich spotkań. Można było również obejrzeć prace plastyczne o tematyce wielkanocnej.

Dzień Kobiet w KulturoteceDzień Kobiet w Kulturotece
9 marca w Kulturotece Bibice świętowaliśmy Dzień Kobiet połączony z warsztatami bibułkarskimi. Wśród uczestników warsztatów znalazły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat kwiatów z bibuły. Panie skromnie przyznawały, że nie pamiętają, w jaki sposób wykonuje się bibułkowe kwiaty, jednak większość z nich miała z bibułkarstwem kiedyś do czynienia. Nie można było odmówić uczestnikom naszych warsztatów wyobraźni – każdy wykorzystywał inną technikę, dzięki czemu owoce naszej pracy były niezwykle oryginalne.
Pomocny okazał się również internet – przecież nawet gospodynie domowe potrzebują czasem porady! Dzięki dostępowi do internetu mogliśmy obejrzeć filmiki z przeróżnymi technikami wykonywania kwiatów z bibuły. Nasze spotkanie umilały ciekawe rozmowy oraz słodki poczęstunek.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content