Bieg w Zielonkach – marchewkowy przepis na zdrowie

By 15 września 2020No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 15 września 2020 przez admin

bieg Marchewkowy

Radość z biegania i moc pozytywnej energii po przekroczeniu mety – tak wyglądała VI edycja Marchewkowego Półmaratonu w Zielonkach organizowanego przez Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Do tegorocznej edycji, która miała miejsce 13 września, zgłosiło się prawie 400 zawodników. Więcej w rozwinięciu wiadomości, zapraszamy również na: film.

O tym, że aktywność fizyczna oraz zdrowy tryb życia ma coraz większą rzeszę zwolenników można było się przekonać podczas tegorocznego Marchewkowego Półmaratonu. Miłośników biegania, którzy zebrali się na boisku LKS Zieleńczanka powitali wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach Marek Płachta, dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.
Liski Rabusie, Biegające Mrówki czy Family Team – to niektóre z nazw drużyn, które wzięły udział w biegu rodzinnym. 27 rodzin, ponad 70 zawodników, którzy biegli samodzielnie, za rękę, na barana, z psem, by pokonując dystans 1 km dotrzeć szczęśliwie na metę. Pierwsze miejsce w biegu rodzinnym zajęli: Anna, Igor i Łukasz Staszek. Drugie miejsce wywalczyli: Kacper, Aleksander i Jacek Andrzejewscy, a trzecie miejsce: Anna, Adam i Marek Łodzińscy. Wyniki.
Dużo emocji przyniosła rywalizacja wśród dzieci w kategoriach wiekowych: 7-8 lat, 9-10 lat oraz 11-12 lat. Na dystansie 300 m wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Dominika Chrząszcz, drugie miejsce Barbara Leśniak, a trzecie miejsce Kinga Tomaszewska. Wśród chłopców jako pierwszy na metę przybiegł Jakub Czarnecki, drugi na podium znalazł się Tomasz Barwiński, a trzeci – Adam Osiadacz. Wyniki.
W kategorii 600 m, wśród dziewcząt pierwsze miejsce przypadło Joannie Kwaskowskiej, drugie miejsce – Gabrieli Garus, a trzecie miejsce – Michalinie Wagner. Wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Jan Mazurek, drugie miejsce przypadło Aleksandrowi Andrzejewskiemu, a trzecie zajął Tymoteusz Dec. Wyniki.
Na dystansie 900 m, wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Nina Orłowska, drugie miejsce – Dorota Karlowska, a trzecie miejsce – Karolina Kosecka. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Igor Staszek, drugie miejsce zdobył Jacek Barwiński, a jako trzeci na podium uplasował się Kacper Andrzejewski. Wyniki.
65 zawodników wzięło udział w biegu na dystansie 6,3 km. Wśród kobiet najszybciej na mecie była Olga Rerutko, jako druga Martyna Jaszczyńska, a trzecia – Aleksandra Pestka. Wśród mężczyzn na pierwszym miejscu uplasował się Michał Jesiołowski, drugie miejsce zajął Grzegorz Czarnecki, a trzeci był Bogusław Opryszek. Wyniki.
Pierwsze miejsce na dystansie 13,8 km wśród pań zajęła Danuta Manterys, drugie miejsce –  Beata Kotaś, a trzecie miejsce – Anna Fiedorczyk. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Łukasz Rogoziński, drugie miejsce – Mirosław Urban, a trzecie – Tomasz Szkodziński. Wyniki.
33 zawodników wystartowało w kategorii nordic walking. jako pierwsza na metę przybyła Sylwia Pasińska-Skowron, tuż za nią – Ewelina Domasławska-Pytlik, a jako trzecia – Jolanta Kulesa. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Wojciech Karłowski, drugie miejsce Karol Olszański, a trzecie miejsce Maciej Gruszka. Wyniki.
Zmęczenie i satysfakcja – tak opisywali swoje wrażenia po przekroczeniu mety uczestnicy półmaratonu. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Magdalena Nabielec, drugie miejsce – Joanna Dyrcz, a trzecie miejsce – Anna Pawlik. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Emil Drabik, drugie miejsce – Piotr Kułak, a trzecie miejsce – Piotr Majcher. Wyniki.
Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, na którym widnieje logo Pucheroka na pamiątkę obchodów Roku Pucheroka w gminie Zielonki. Marchewka jako znak rozpoznawczy biegowej imprezy organizowanej w Zielonkach, pojawiła się nie tylko na medalu i dyplomach, ale także w menu. Nie zabrakło marchewki jako przegryzki, soku marchewkowego oraz przepysznej marchewkowej zupy. W obsłudze tak dużej imprezy pomogli harcerze ze Szczepu Zielonego, policja oraz 9 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Zielonki.
Ze względu na zapewnienie uczestnikom bezpieczeństwa losowanie nagród spośród wszystkich uczestników odbędzie się on-line po zakończeniu imprezy w ciągu 7 dni roboczych.
Sponsorzy to: LKS Zieleńczanka Zielonki, Malinowy Anioł, Sala Zabaw Kamyczki Patyczki, Elixir Day Spa z Woli Zachariaszowkiej, Optyk w Zielonkach, Firma PROMIWEX
Jarosław Foltański, Jan Krawczyk S.C. oraz MixCoffee Palarnia kawy z Węgrzc.