Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

Budowa KST do Górki Narodowej – kolejne zmiany od 04.05.2022 r.

By 28 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2022 przez TJ

Od środy, 4 maja 2022 r. ponownie ulegnie zmiana organizacji ruchu w związku z wyłączeniem pętli Krowodrza Górka dla ruchu tramwajowego.

Tramwaje obsługiwane przez tabor dwustronny dojadą do okolic skrzyżowania ulic Bratysławska – Doktora Twardego – Wybickiego, gdzie zatrzymają się na tymczasowym przystanku „Bratysławska”, zlokalizowanym na wysokości ul. Pielęgniarek. Tam też będzie funkcjonował czasowy przystanek autobusowy, gdzie na pasażerów będzie czekała autobusowa komunikacja zastępcza do pętli Krowodrza Górka.

Do tymczasowego przystanku „Bratysławska” dojadą tramwaje linii nr 17 (z pętli Czerwone maki P+R), nr 19 (z pętli Borek Fałęcki) oraz zastępczej linii nr 70 (z pętli Cichy Kącik). Do pętli Krowodrza Górka będzie można dojechać autobusową linia zastępczą nr 703, która będzie kursować w godzinach szczytu co 7,5 minut, skierowany na nią będzie tabor wielkopojemny.

Zgodnie z aktualnym planem, wstrzymanie ruchu tramwajowego do pętli Krowodrza Górka potrwa około 6 miesięcy.

Cała treść artykułu dostępna na stronie internetowej serwisu miejskiego Magiczny Kraków. (W związku z awarią nie są dostępne komunikaty o planowanych zmianach na stronie internetowej Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie)

 

 


Sprawdź pozostałe artykuły z kategorii Drogi i Komunikacja

Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content