Skip to main content
search
Aktualności

Budowa Ośrodka Zdrowia w Zielonkach coraz bliżej

By 28 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2024 przez KB

7 czerwca został ogłoszony przetarg na budowę Ośrodka Zdrowia w Zielonkach. Firmy mogą składać oferty do 5 lipca. Przekazanie placu budowy planowane jest na sierpień.

Ta ważna dla mieszkańców inwestycja będzie realizowana w Zielonkach, przy ul. Galicyjskiej, w miejscu budynku hydroforni w sąsiedztwie Parku Wiejskiego. Nowa przychodnia planowana jest jako budynek o powierzchni użytkowej ponad 370 m2.  W budynku będą się mieścić dwie niezależne poradnie lekarza rodzinnego. W każdej z poradni przewidziano część dla dzieci oraz część dla dorosłych. W każdej z poradni – w części dla dorosłych będą się mieścić 3 gabinety badań, poczekalnia z zapleczem higieniczno-sanitarnym, a w części dla dzieci pojedynczy gabinet badań, również z poczekalnią oraz toaletą dla pacjentów. W każdej poradni znajdzie się gabinet diagnostyczno-zabiegowy, wspólny dla dzieci i pacjentów dorosłych. Dla prawidłowego działania poradni zaplanowano rozdział czasowy przyjęć pacjentów chorych i zdrowych. Przyjęcie pacjentów odbywać się będzie w rejestratorniach w każdej z poradni.

Dodatkowo w części zachodniej budynku przewidziano dodatkowy gabinet ginekologiczny. Pacjentki gabinetu ginekologicznego będą mogły skorzystać z poczekalni, toalety oraz kabiny higieny dostępnej z gabinetu.

Na parterze mieszczą się jeszcze pomieszczenia towarzyszące funkcji wiodącej – tj.: część socjalno-porządkowa z magazynami, pokoje socjalny i szatnie dla personelu, toalety oraz inne pomieszczenia porządkowe. Część poddasza-strychu przewidziano jako część techniczną dla obsługi instalacji wentylacji mechanicznej. Z uwagi na ukształtowanie terenu w miejscu planowanej inwestycji – budynek będzie częściowo podpiwniczony. Pomieszczenia piwnicy będą służyć do przechowywania sprzętu związanego z utrzymaniem gminnych terenów zielonych.

Przy budynku przewidziano miejsca postojowe pozwalające na wygodne korzystanie z budynku, a ponadto stanowisko dla karetki oraz dwa wydzielone miejsca z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek będzie w całości dostępny i dostosowany do potrzeb dla osób z niepełnosprawnościami.

Nowoczesna przychodnia zdrowia w Zielonkach powstanie w ciągu 24 miesięcy.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wartość dofinansowania: 6 715 000 zł.

KB

Poniżej projekt ośrodka zdrowia w Zielonkach.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content