Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Budowa remizy dla OSP Bosutów na finiszu

By 17 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 maja 2022 przez IO

Nowy budynek remizy w Bosutowie w pobliżu węzła powstającej Północnej Obwodnicy Krakowa jest już prawie gotowy. Zostały ostatnie prace przy elewacji i wykończeniowe wewnątrz obiektu. Trwa urządzanie wnętrz.
Nowa remiza ma powierzchnię 372 m2, strażacy-ochotnicy będą w niej korzystać z garażu dla pojazdów ratowniczych oraz pomieszczeń przyległych, tj. warsztatu, magazynu oraz pralnio-suszarni, ponadto z szatni z sanitariatami, zaopatrzonymi w natryski i toalety. Przy wejściu znajduje się dyżurka, na piętrze mieszczą się: sala wielofunkcyjna na szkolenia i spotkania, wyposażona w zaplecze kuchenne, pomieszczenie administracyjno-biurowe, sanitariaty oraz magazyn.
Budynek ma innowacyjną elewację, nawiązującą do jego przeznaczenia – został z zewnątrz obłożony deskami dekoracyjnymi opalanymi. W zeszłym tygodniu na elewacji zamontowano napis OSP Bosutów, jest on w kontrastującym żółtym kolorze, jak i dodatkowe elementy wokół okien.
Teren jest już ogrodzony, wykonano układ komunikacyjny wokół budynku, w tym zjazd z ul. Krakowskiej.
Koszt inwestycji to 3 239 380 zł, w większości został sfinansowany z budżetu gminy, 370 tys. zł pochodziło z rezerwy budżetu państwa, a 80 tys. zł od Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2021”.

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content