Skip to main content
search
Aktualności

Budowa remizy dla OSP Bosutów – wmurowanie kamienia węgielnego 30 maja 2021 r.

By 31 maja 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 31 maja 2021 przez admin

29. OSP BosutowW niedzielę 30 maja miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bosutowie. Gospodarzami uroczystości byli strażacy – druhowie z OSP Bosutów. Obecni na uroczystości podkreślali, jak ważna jest nowoczesna infrastruktura dla dobrze wyszkolonej jednostki, dla poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy, ale i w przyszłości dla powstającej Północnej Obwodnicy Krakowa, biegnącej kilkaset metrów od budowanej dla OSP Bosutów remizy.
W uroczystości wzięli udział m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta powiatu krakowskiego Wojciech Pałka oraz wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj i przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko, a także radni powiatowi i gminni. Nie zabrakło przedstawicieli straży w osobach m.in.: zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie brygadiera Arkadiusza Kielina i Komendanta Gminnego OSP w Zielonkach Jana Palimąki.

– Chcę podziękować druhom-ochotnikom z Bosutowa, ale i z pozostałych 8 jednostek OSP z terenu gminy Zielonki, że od wielu lat; pomimo, że mogą brać diety za udział w licznych akcjach, w których uczestniczą; to jednak w gminie Zielonki nasi strażacy z diet rezygnują, nie było ani jednej wypłaconej diety. Warto, by o tym mieszkańcy wiedzieli. Dlatego za tę bezinteresowną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców strażakom-ochotnikom w imieniu mieszkańców dziękuję – mówił wójt gminy Zielonki Bogusław Król.
Nowa remiza ma mieć 372,50 m2 powierzchni użytkowej, termin zakończenia budowy to kwiecień 2022 r., a koszt inwestycji to 2 mln 764 tys. zł. W OSP Bosutów działa ok. 50 członków, z czego bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych może brać 23 druhów. Prezesem OSP Bosutów jest Andrzej Zabiegaj, a naczelnikiem – Paweł Sokół.
– To remiza dla jednej z najlepszych OSP w powiecie krakowskim, w 2018 r. ta jednostka zdobyła tytuł mistrzowski w zawodach w powiecie, co oznacza, że poziom wyszkolenia tych strażaków jest bardzo wysoki. Dzięki tej infrastrukturze – nowoczesnej remizie – poziom przygotowania do niesienia pomocy będzie przez nich podtrzymywany, a może i jeszcze wyższy, na takim poziomie, który zapewnia mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i dodał: – W przyszłości ta inwestycja będzie zapewniać bezpieczeństwo również tym, którzy będą się przemieszczać budowaną obok Północną Obwodnicą Krakowa. Składam też więc podziękowania dla pana wójta i przewodniczącego Rady Gminy Zielonki, że ta nowoczesna infrastruktura drogowa, w którą jako rząd inwestujemy, będzie miała za sobą wsparcie w zapewnieniu bezpieczeństwa, bo życie niesie za sobą różne niespodzianki, również na drodze.

 5. OSP Bosutow
 6. OSP Bosutow
 13. OSP Bosutow
 20. OSP Bosutow
 22. OSP Bosutow
 26. OSP Bosutow
29. OSP Bosutow
 15. OSP Bosutow
 2. OSP Bosutow
 1. OSP Bosutow

 Zdjęcia przedstawiają wmurowanie kamienia węgielnego na budowie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bosutowie.

Na dwóch ostatnich obrazkach widzimy aktualny stan budowy oraz wizualizację budynku remizy OSP w Bosutowie.

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content