Skip to main content
search
Koncepcja budowy szkoły w Przybysławicach

Budowa szkoły w Przybysławicach

By 14 grudnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2015 przez admin

W skład Zespołu Szkół w Przybysławicach wchodzić będzie przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Budynek szkoły będzie usytuowany w północnej części działki 60/17, a parkingi oraz dojścia i dojazdy (dwa zjazdy: z drogi wojewódzkiej i gminnej) – w południowej części działki 60/17 oraz na działkach 60/18, 60/16. Bezpośrednio przy szkole zlokalizowana będzie zatoczka autobusowa. Budynek doświetlony od strony głównie południowej, częściowo od strony północnej, wschodniej i zachodniej. Układ budynku tzw. schodkowy został podyktowany ukształtowaniem terenu. Łącznie budynek Zespołu Szkół w Przybysławicach będzie posiadał 4 sale przedszkolne, 18 sal lekcyjnych z zapleczami, basen z zapleczem oraz salę gimnastyczną. Powierzchnia podłogi projektowanego budynku to 4716,80 m2.

 

W projektowanym budynku na poszczególnych kondygnacjach znajdują się:

Parter

Na parterze wydzielone będą dwie części: przedszkolna i szkolna, usytuowane w dwóch skrzydłach budynku, patrząc od centralnie umiejscowionego wejścia głównego. W skład części przedszkolnej wchodzić będą cztery sale przedszkolne z pomieszczeniami pomocniczymi, sanitariaty, pomieszczenie socjalne, pokój dyrektora (archiwum), szatnie, niezależne wejście do budynku z zewnątrz. W części przeznaczonej na szkołę podstawową wydzielono: sześć sal lekcyjnych z zapleczami, pokój dla pedagoga, psychologa, hol, sanitariaty, szatnie. Oprócz tego na poziomie parteru znajdować się będą pomieszczenia techniczne związane z obsługą basenu, kotłownia.

Piętro I

Na I piętrze wydzielone będą dwie części: część przeznaczona na szkołę podstawową, w skład której wchodzić będzie: sześć sal lekcyjnych z zapleczami, sanitariaty, pokój nauczycielski oraz część przeznaczona na gimnazjum, w skład którego będzie wchodzić sześć sal lekcyjnych z zapleczami, pokój nauczycielski, sanitariaty, szatnia, a także kuchnia z zapleczem, jadalnia.

Na I piętrze ulokowano salę gimnastyczną oraz basen z pełnym zapleczem sanitarnym, o wymiarach tafli wody 800×1250 cm (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny – 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, ponadto po lekcjach basen będzie dostępny w ramach zajęć np. rehabilitacji i komercyjnie. Część przeznaczona na gimnazjum oraz basen będzie posiadać niezależne wejście do budynku z zewnątrz.

Piętro II

Biblioteka, świetlica, sekretariat, gabinety dyrektorów, trybuny z sali gimnastycznej, sanitariaty oraz sala wielofunkcyjna (hol), która będzie służyć jako sala prezentacji osiągnięć artystycznych, będą się tam mogły odbywać akademie, zajęcia edukacyjne.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content