Skip to main content
search
Koncepcja budowy szkoły w Przybysławicach

Budowa szkoły w Przybysławicach

By 14 grudnia 2015No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 14 grudnia 2015 przez admin

W skład Zespołu Szkół w Przybysławicach wchodzić będzie przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Budynek szkoły będzie usytuowany w północnej części działki 60/17, a parkingi oraz dojścia i dojazdy (dwa zjazdy: z drogi wojewódzkiej i gminnej) – w południowej części działki 60/17 oraz na działkach 60/18, 60/16. Bezpośrednio przy szkole zlokalizowana będzie zatoczka autobusowa. Budynek doświetlony od strony głównie południowej, częściowo od strony północnej, wschodniej i zachodniej. Układ budynku tzw. schodkowy został podyktowany ukształtowaniem terenu. Łącznie budynek Zespołu Szkół w Przybysławicach będzie posiadał 4 sale przedszkolne, 18 sal lekcyjnych z zapleczami, basen z zapleczem oraz salę gimnastyczną. Powierzchnia podłogi projektowanego budynku to 4716,80 m2.

 

W projektowanym budynku na poszczególnych kondygnacjach znajdują się:

Parter

Na parterze wydzielone będą dwie części: przedszkolna i szkolna, usytuowane w dwóch skrzydłach budynku, patrząc od centralnie umiejscowionego wejścia głównego. W skład części przedszkolnej wchodzić będą cztery sale przedszkolne z pomieszczeniami pomocniczymi, sanitariaty, pomieszczenie socjalne, pokój dyrektora (archiwum), szatnie, niezależne wejście do budynku z zewnątrz. W części przeznaczonej na szkołę podstawową wydzielono: sześć sal lekcyjnych z zapleczami, pokój dla pedagoga, psychologa, hol, sanitariaty, szatnie. Oprócz tego na poziomie parteru znajdować się będą pomieszczenia techniczne związane z obsługą basenu, kotłownia.

Piętro I

Na I piętrze wydzielone będą dwie części: część przeznaczona na szkołę podstawową, w skład której wchodzić będzie: sześć sal lekcyjnych z zapleczami, sanitariaty, pokój nauczycielski oraz część przeznaczona na gimnazjum, w skład którego będzie wchodzić sześć sal lekcyjnych z zapleczami, pokój nauczycielski, sanitariaty, szatnia, a także kuchnia z zapleczem, jadalnia.

Na I piętrze ulokowano salę gimnastyczną oraz basen z pełnym zapleczem sanitarnym, o wymiarach tafli wody 800×1250 cm (cztery tory) wraz z urządzeniami do rehabilitacji (masaż podwodny – 4 urządzenia). Basen będzie służył nauce pływania w klasach najmłodszych w ramach lekcji wychowania fizycznego, ponadto po lekcjach basen będzie dostępny w ramach zajęć np. rehabilitacji i komercyjnie. Część przeznaczona na gimnazjum oraz basen będzie posiadać niezależne wejście do budynku z zewnątrz.

Piętro II

Biblioteka, świetlica, sekretariat, gabinety dyrektorów, trybuny z sali gimnastycznej, sanitariaty oraz sala wielofunkcyjna (hol), która będzie służyć jako sala prezentacji osiągnięć artystycznych, będą się tam mogły odbywać akademie, zajęcia edukacyjne.

Close Menu
 
2 lipca 2022
Skip to content