Skip to main content
search
Aktualności

Budynek w Pękowicach przykryty dachem

By 6 grudnia 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 grudnia 2021 przez admin

Pekowice3aPostępują prace związane z budynkiem w Pękowicach w pobliżu terenu rekreacyjno-sportowego. Zakończono etap związany z wykonaniem więźby dachowej wraz z belkami stropowymi i pokryciem na budynku zaplecza sanitarno-socjalnego.
Koszt dachu to 61 347,00 zł – ten etap prac został sfinansowany z nagrody w konkursie „Małopolska Wieś 2021” organizowanym przez Województwo Małopolskie, uzyskanej przez sołectwo Pękowice za zajęcie I miejsca w kategorii „Nowatorska Małopolska Wieś”. Dotacja w wysokości 60 tys. zł przekazana przez Województwo Małopolskie na rzecz gminy miało zostać przeznaczone na realizacje zadań na terenie zwycięskiego sołectwa Pękowice w ramach udzielonej pomocy finansowej na rzecz gmin z terenu województwa małopolskiego nagrodzonych i wyróżnionych w ramach konkursu Województwa Małopolskiego.

Budynek będzie się składał z dwóch części, z wydzielonymi osobnymi wejściami. W jednej części będą szatnie wraz z łazienką z prysznicami i węzłem sanitarnym. Drugie wejście będzie prowadziło do pomieszczenia socjalnego z aneksem kuchennym o powierzchni 38 m2 oraz toalety przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tej części będzie wyjście na taras budynku.
Wartość całej inwestycji to 593 tys. zł, w ramach której powstanie budynek z zapleczem sanitarno-socjalnym wraz z instalacjami: wodociągową, kanalizacją sanitarną, elektryczną, ogrzewania, wentylacją oraz fotowoltaiczna. Przedsięwzięcie realizuje firma Gordon&Great Consulting Sp. z o.o. sp. komandytowa.
KB

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content