Skip to main content
search
Aktualności

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – pierwsza edycja

By 22 marca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 marca 2016 przez admin

budz obywBudżet Obywatelski Województwa Małopolskiego to pierwszy tego typu budżet partycypacyjny w Polsce wprowadzany na skalę regionu. Jego głównym celem jest otwarcie się na głos mieszkańców, aktywne zaangażowanie społeczności lokalnej w proces opracowania budżetu obywatelskiego oraz efektywnego wydawania wspólnych środków z budżetu.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Budżet obywatelski Województwa pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne.
Mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat mogą zgłosić zadanie do Budżetu Obywatelskiego. Zgłaszanym zadaniem może być każdy pomysł, który poprawi jakoś życia mieszkańców i przyczyni się do rozwoju Województwa Małopolskiego. Zadanie można zgłaszać od 15 kwietnia do 6 maja 2016 roku. Głosowanie odbywać się będzie od 18 czerwca do 6 lipca 2016 roku.
Szczegółowe informacje w plikach do pobrania:

O budżeciepobierz plik 
Zasady zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiegopobierz plik 
Głosowaniepobierz plik 

baner 250x250 

 

 

 

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content