Skip to main content
search
Aktualności

By mieć serce biało-czerwone

By 15 listopada 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 15 listopada 2016 przez admin

wola1

Zespół Szkół w Woli Zachariaszowskiej tradycyjnie już zaprosił społeczność lokalną na Wieczornicę Patriotyczną z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Szkoła, której patronuje marszałek Józef Piłsudski, szczególnie duży nacisk kładzie na wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i poszanowania wartości.


Patron naszej szkoły powiedział “Naród który traci pamięć przestaje być narodem”. My tę pamięć pielęgnujemy i dlatego pamiętamy o wszystkich polskich bohaterach, patriotach, którzy serce zawsze mieli biało-czerwone – mówił Robert Grajny, nauczyciel historii, witając zgromadzonych na Wieczornicy gości. Uroczystości rozpoczęto ślubowaniem klasy pierwszej gimnazjum, a po nim zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów pod opieką polonistki Elżbiety Tatarskiej i nauczycielki muzyki Agnieszki Konieczny. Przedstawienie w formie deklamacji, śpiewu, gry na instrumentach, wzbogacone o prezentację multimedialną stanowiło doskonałą lekcję historii . W tym roku dodatkowym akcentem była dwudziesta rocznica powstania nowego budynku szkolnego. Szkoła w Woli Zachariaszowskiej istnieje już od prawie stu lat, ma piękną tradycję i głęboko zapisała się w sercach wielu pokoleń uczniów, prawdziwie nowoczesne warunki pracy i nauki przyniósł jednakże nowy budynek szkolny.

Chcę powiedzieć dzisiaj dzieciom, że bardzo się cieszę widząc, że jesteście radosne, rozśpiewane, że macie takie warunki, by się rozwijać– mówił pan Jacek Kowalczyk, przedstawiciel Społecznego Komitetu Budowy Szkoły. – Jednocześnie chciałbym złożyć wyrazy uszanowania starszym, tym osobom, które przyczyniły się do powstania nowej szkoły.
Uświetnieniem uroczystości były prezentacje gościnne – jak co roku także i teraz społeczność szkolna mogła liczyć na Orkiestrę OSP Wola,w której szeregach jest także wielu absolwentów, uczniów i rodziców związanych ze szkołą. Po nim publiczność z zainteresowaniem obejrzała przedstawienie lokalnej grupy Sami Swoi, która zaprosiła do wspólnej zadumy podczas “wędrówki przez wieki”, przedstawiając w barwny sposób dzieje Polski od czasów pierwszych Piastów po dzień dzisiejszy. Uroczystość zakończył piękny występ grupy Przyjaciele, a dyrektor szkoły Romana Chadysz-Michalska, ze wzruszeniem dziękowała wszystkim uczestnikom i gościom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.
Marta Głuszek
Więcej zdjęć: tu.

Fot.Marta Głuszek

wola2

wola3

wola4

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content