Skip to main content
search
Aktualności

Centrum Kultury w Zielonkach z grantem z Narodowego Centrum Kultury!

By 2 lutego 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 lutego 2021 przez admin

kultura

Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zdobyło dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. W wyniku procedury konkursowej wyłoniono 50 beneficjentów, których projekty zostały najwyżej ocenione spośród 232 wniosków samorządowych instytucji kultury. CKPiR otrzymało 81 pkt na 88 możliwych do zdobycia i w 2021 r. na realizację zadania „Poznajmy się – razem możemy więcej – projekt CKPiR w Zielonkach” otrzyma do wykorzystania w dwóch etapach łącznie 30 tys. zł. Wsparcie, które wszyscy beneficjenci otrzymają od Narodowego Centrum Kultury w ramach tego programu, wyniesie w 2021 r. 1,5 mln zł.

W ramach projektu „Poznajmy się – razem możemy więcej – projekt CKPiR w Zielonkach” powstanie diagnoza społeczna, dzięki której dowiemy się, m.in.: jakie są potrzeby lokalnej społeczności w zakresie szeroko rozumianej oferty kulturalnej? W jakiej dziedzinie lub dla jakiej grupy odbiorców powinniśmy poszerzyć ofertę? Jakie są zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców w naszej społeczności lokalnej, które możemy wesprzeć?
Aby w kompleksowy sposób stworzyć diagnozę zostaną przeprowadzone badania w mediach społecznościowych, cykl spotkań oraz powstanie skrzynka pomysłów dla tych, którzy będą chcieli podzielić się swoimi inspiracjami i przemyśleniami. Na podstawie zebranych danych i warsztatów podsumowujących powstanie diagnoza społeczna. W oparciu o wnioski z diagnozy zostanie przygotowany regulamin konkursu na najciekawsze oddolne inicjatywy, które będą realizowane w dalszej części projektu. Ważne jest, że już na tym etapie chcemy rozpocząć współpracę z podmiotami oraz osobami zainteresowanymi realizacją inicjatyw. Dofinansowanie w pierwszym etapie wynosi 8 tys. zł, a w drugim 22 tys. zł, bez wkładu własnego CKPiR.
– Cieszymy się, że udało się pozyskać dofinansowanie. Teraz czekamy na podpisanie umowy, by móc ruszyć z projektem. Zaczniemy od zbudowania i wystawienia skrzynki na pomysły i przemyślenia mieszkańców naszej gminy. O działaniach będziemy na bieżąco informować naszych stronach internetowych i profilu FB – mówi Marta Lasoń, koordynatorka projektu z ramienia CKPiR w Zielonkach.

2021 NCK IS dofinans dom kultury plus rgb

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content