Skip to main content
search
Ogłoszenia

Chcesz pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie? Zgłoś się do konkursu „Nasz Zabytek”

By 16 sierpnia 2022No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 16 sierpnia 2022 przez AO

Rozpoczął się etap zgłoszeń do konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most. Jest to konkurs o charakterze regionalnym i lokalnym dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie i przywrócić świetność lokalnym zabytkom. W tej edycji szansę na renowację mają zabytki z województwa małopolskiego. Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 września.
Konkurs jest podzielony na dwie części: I  Konkurs – wybór jednego zabytku w województwie oraz II Konkurs – wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku.
Mieszkańcy województwa małopolskiego będą mogli zgłaszać propozycje zabytków od 8 sierpnia do 5  września 2022 r. (I Konkurs).
Dzięki zaangażowaniu lokalnych społeczności zwycięski zabytek może zostać zrewaloryzowany i zaadaptowany zgodnie z pomysłem mieszkańców. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji dofinansowanie o wartości do 1 000 000 PLN. Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację i  dostosowanie obiektu do wybranej w konkursie funkcji społecznej. Przedmiotem konkursu mogą być tylko zabytki nieruchome, wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków, które są własnością publiczną (należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa). W  konkursie mogą brać udział tylko osoby fizyczne.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie fundacji mostthemost.pl.

Close Menu
 
26 września 2023
Skip to content