Skip to main content
search
Aktualności

Chcesz rozliczyć PIT w urzędzie skarbowym? Umów się na konkretny termin. Bezpiecznie i bez kolejek.

By 1 lutego 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 1 lutego 2021 przez admin

uskarbJuż 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników. 85% z nich rozliczy się przez Internet z domu. Osoby, które będą chciały skonsultować tegoroczne rozliczenia osobiście w urzędzie skarbowym KAS zaprasza do rezerwacji wizyty na www.podatki.gov.pl. Wizyty nie trzeba umawiać, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na kopii w punkcie podawczym.

15 lutego KAS udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT większości podatników do akceptacji. Nadal też będzie można samodzielnie wypełnić zeznanie przy użyciu systemu e-Deklaracje. Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to formalność załatwiana elektronicznie, z domu. 85 proc. z nich składa zeznanie przez Internet, bez wizyty w urzędzie skarbowym. Pozostaje jednak grupa podatników, która wybierze osobistą wizytę w urzędzie skarbowym. Te osoby KAS zaprasza do umówienia wizyty poprzez stronę internetową urzędu lub na www.podatki.gov.pl. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić
sprawy w urzędzie, bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa. System rezerwacji jest przyjazny i wymaga tylko kilku „kliknięć” (zobacz film):
1. Wybór właściwego urzędu i sprawy do załatwienia
2. Wybór daty i godziny wizyty
3. Podanie danych osobowych
Potwierdzenie terminu wizyty system wyśle na podany adres e-mail. Będzie w nim też wskazane konkretne stanowisko/pokój. Wizyty nie trzeba umawiać, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na kopii w punkcie podawczym.
Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Zapewnia większy komfort załatwiania spraw i bezpieczeństwo podatników i pracowników.
Więcej o umawianiu wizyt w urzędzie skarbowym na stronie internetowej pod adresem:
https://www.malopolskie.kas.gov.pl/drugi-urzad-skarbowy-krakow
Serwis do umawiania wizyt on-line na Portalu Podatkowym:
https://wizyta.podatki.gov.pl/

Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content