Skip to main content
search
Aktualności

Chodnik w Przybysławicach powstaje błyskawicznie

By 11 sierpnia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 sierpnia 2015 przez admin

DSCN3256Na dobre trwają prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 794 Kraków-Wolbrom w Przybysławicach. Inwestycja drogowa realizowana jest dzięki porozumieniu gminy Zielonki z Województwem Małopolskim w ramach Inicjatyw Samorządowych. Połowę kosztów realizacji zadania pokrywa gmina Zielonki z własnego budżetu (ona też prowadzi zadanie) a drugą połowę finansuje Województwo Małopolskie. Wykonawcą jest firma TROBUD Zakład Budowlano-Handlowo-Usługowy Jadwigi Trojszczak z Michałowic.

Powstanie 736 mb chodnika wraz z odwodnieniem na odcinku od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 794 z ul Zamkową do skrzyżowania drogi wojewódzkiej 794 z ulicą Na Stoczki. W chwili obecnej roboty budowlane koncentrują się na odcinku od budynku wielofunkcyjnego w Przybysławicach do skrzyżowania drogi wojewódzkiej z ulicą Źródlaną.
W tym roku dzięki porozumieniu w ramach Inicjatyw Samorządowych realizowane będą także kolejne inwestycje wzdłuż drogi wojewódzkiej: budowa 210 mb chodnika z odwodnieniem w Januszowicach na odcinku od ul Spacerowej do przedszkola przy ulicy Modrzewiowej po prawej stronie drogi wojewódzkiej w kierunku Skały, budowa 642 mb chodnika w Trojanowicach od ulicy Akacjowej do zatoki autobusowej po prawej stronie drogi wojewódzkiej oraz budowa chodnika z zatoką autobusową w Zielonkach od ulicy na Podskalu do ulicy Garlickiej po stronie lewej.

KŁK 

DSCN3255
DSCN3247
DSCN3253
DSCN3255
DSCN3256

 

 

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content