Skip to main content
search
Aktualności

Co nowego w Koronie Północnego Krakowa?

By 13 marca 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 marca 2019 przez admin

logo KORONA maleNiezmiernie miło jest nam poinformować Państwa o wielu ciekawych wydarzeniach i projektach, które będą realizowane przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa w roku 2019.
Wraz z końcem 2018 roku Zarząd LGD Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa podpisał z Samorządem Województwa Małopolskiego umowy o dofinansowanie dla 3 projektów grantowych.

 Umowy zostały zawarte na następujące granty:
1.    „Wsparcie podmiotów działających w sferze ochrony, zachowania i/lub promocji dziedzictwa lokalnego obszaru objętego wdrażaniem LRS przez LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”. Celem tego grantu jest zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru LSR poprzez doposażenie w stroje i instrumenty muzyczne podmiotów działających na rzecz szerzenia lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego na obszarze LGD. Wartość całego grantu wynosi 253 474 zł.
Z dotacji w ramach tego grantu skorzysta 6 grantobiorców.
2.    „Rozwój niekomercyjnej i ogólnodostępnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej na obszarze działania LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”. Celem tego grantu jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LGD. Wartość całego grantu wynosi 227 476,00 zł. Z dotacji w ramach tego grantu skorzysta także 6 grantobiorców.
3.    „Zachowanie lokalnego dziedzictwa obszaru LGD Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa poprzez wydanie różnego typu publikacji z zakresu ochrony, zachowania lub promocji dziedzictwa lokalnego”. Celem tego grantu jest zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru LSR poprzez wydanie przez grantobiorców różnego typu publikacji z zakresu ochrony, zachowania, promocji dziedzictwa lokalnego. Wartość całego grantu wynosi 170 637,00 zł. Z dotacji w ramach tego grantu skorzysta 7 grantobiorców.
W styczniu br. podpisywane były z grantobiorcami umowy na realizację projektów.  Z całą  pewnością wielu z Państwa będzie miała okazję zobaczyć w najbliższym czasie realne efekty realizacji  grantów.
Również pod koniec 2018 roku przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia podpisali umowę na realizację tzw. projektu własnego pn. “Spichlerz Koronny”- wdrożenie oraz promocja marki lokalnej LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”.
Marka lokalna „Spichlerz Koronny” została stworzona jako narzędzie do promocji lokalnego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego oraz obszaru LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa. Znak promocyjny marki oraz opracowana strategia marketingowa, którą w ramach niniejszego projektu będziemy wdrażać, ma za zadanie służyć promocji produktów bazujących na lokalnej przyrodzie i kulturze, które staną się wyróżnikiem regionu.
W ramach realizacji projektu pn. „Spichlerz Koronny” w 2019 roku przeprowadzone zostaną 3 typy zadań:
– organizacja  spotkań informacyjno-promocyjnych na temat wdrażania marki lokalnej „Spichlerz Koronny”;
– opracowanie i wyprodukowanie gadżetów i materiałów promocyjno-informacyjnych dot. marki lokalnej;                                 
– przyznawanie znaku marki lokalnej „Spichlerz Koronny”.
W marcu br. podpisano z Samorządem Województwa Mazowieckiego umowę na realizację projektu współpracy pt. „Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej-Multicel”, którego głównym celem jest wzmocnienie kapitału społecznego i umiejętności przedsiębiorczych mieszkańców LGD. W ramach realizacji tego projektu planujemy zorganizować szkolenia i kursy (m.in. kurs językowy, kelnerski, florystyczny czy barmański) dla mieszkańców LGD.
Udało nam się także złożyć do Urzędu Marszałkowskiego drugi tzw. projekt własny pn. „Lokalności-targi produktów lokalnych” – promocja lokalnych produktów z terenu LGD. Aktualnie czekamy na weryfikację wniosku przez Samorząd Województwa.
Zapowiada się więc bardzo intensywny i bogaty w wydarzenia rok!
Aby nie umknęły Państwu nasze działania zapraszamy serdecznie do śledzenia bieżących wydarzeń Stowarzyszenia na stronie internetowej http://koronakrakowa.pl/ oraz na stronie serwisu Facebook https://www.facebook.com/KoronaPolnocnegoKrakowa/.
Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

korona

Close Menu
 
16 czerwca 2024
Skip to content