Skip to main content
search
Aktualności

Co to był za koncert…

By 27 maja 202429 maja, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 maja 2024 przez TN

Już po raz drugi miał miejsce koncert Wiosenny Zespołów Pieśni i Tańca z gminy Zielonki. Tym razem efektowne choreografie można było podziwiać w hali sportowej w Zielonkach, czyli siedzibie Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji.

W sobotnie popołudnie, 25 maja, ponad 100 osób było zaangażowanych w przygotowania występu pasjonatów folkloru. Wydarzenie otworzyła, a następnie poprowadziła Magdalena Łopacińska – specjalista ds. tanecznych CKPiR w Zielonkach. Powitała ona przybyłych gości oraz opowiedziała o przygotowaniach do koncertu. Jak podkreślała, sama tym razem nie tańczy, jednak ma nadzieję, że wszyscy zobaczą wspaniały spektakl.

Na początku został przedstawiony fragment “suity północnokrakoskiej” z choreografią przygotowaną przez Magdalenę Łopacińską, w opracowaniu muzycznym Gabrieli Kaweckiej. Następnie zaprezentował się Chór Starostów Folklove, wykonując pieśni bibickie w opracowaniu muzycznym Małgorzaty Plewniak. Podczas koncertu nie mogło zabraknąć też pokazu najmłodszych członków zespołów ludowych. Grupa Koraliki wystąpiła z poleczką “Raz i Dwa”. Zaprezentowano również: “tańce i zabawy północnego Krakowa”, kujawiak Łowicki, pieśni z regionu północnego Krakowa i “Ech, poleczkę”.

Prawdziwą perłą, nad której przygotowaniem ZPiT Folklove pracował przez ostatnie miesiące były „Zabawy u Lachów Sądeckich”. – Stwierdziliśmy, że musimy zrobić coś z przytupem i uwierzcie, że tych przytupów będzie sporo – mówiła Magdalena Łopacińska. Faktycznie, pełen podskoków i tupania układ skradł serca gości. Owacje były tak długie, że wykonany został bis.

Po koncercie nadszedł czas podziękowań. Te na ręce kierownika zespołu Marka Płachty, Magdaleny Łopacińskiej i Małgorzaty Plewniak złożyli wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko i przewodniczący rady gminy Zielonki Tadeusz Łysek.

MS

Poniżej prezentujemy zdjęcia i wideorelację z tego wydarzenia.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content