Skip to main content
search
Aktualności

Country Piknik w Garlicy Duchownej

By 10 czerwca 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 czerwca 2024 przez KB

Czy na terenie gminy Zielonki można stworzyć wydarzenie w stylu Dzikiego Zachodu? Można i to jeszcze jakie! Udowodnili to mieszkańcy Garlicy Duchownej, którzy w parku wiejskim po raz pierwszy zorganizowali Rodzinny Piknik Country pełen kowbojskich gier i zabaw.

Klimat Dzikiego Zachodu można było poczuć już od samego wejścia. Bryłki złota na drewnianych beczkach, kaktusy i drogowskazy, które kierowały nas w stronę saloonu, rodeo albo siedziby szeryfa, do tego goście ubrani w jeansy, kowbojskie kapelusze i wysokie buty lub wręcz przeciwnie indiańskie tuniki i pióropusze. To wszystko czekało na uczestników pikniku już od godziny 17.

Po uroczystym otwarciu, zawierającym w sobie przecięcie wstęgi i wystrzał z czarnoprochowego Colta, którego dokonali wójt gminy Zielonki Mirosław Golanko wraz z sołtysem Garlicy Duchownej Arturem Nogciem, głos zabrał gospodarz imprezy, który  podziękował Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, Starostwu Powiatowemu, radnym powiatu krakowskiego Jarosławowi Raźnemu i Mariuszowi Zielińskiemu oraz wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.

Jako pierwsze na scenie wystąpiło sołectwo Wola Zachariaszowska, które wykonało kilka utworów, Ich tekst został specjalnie na tę okazję zaadaptowany do realiów Dzikiego Zachodu. Występujący tuż po nich  ZPiT Gminy Zielonki „Folklove” zaprezentował natomiast publiczności swój najnowszy repertuar, na który składają się między innymi specjalnie napisana dla zespołu suita „Zabawy u Lachów Sądeckich”. Za zaangażowanie obie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne bryłki złota.

To nie koniec atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Najmłodsi uczestnicy, pod okiem instruktorki, mogli nauczyć się kroków kowbojskiego tańca, a specjalnie powołana komisja wybrała najbardziej kowbojskie przebrania wśród dzieci i dorosłych. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. W ramach pozostałych atrakcji licznie przygotowanych na terenie całego parku znalazły się dmuchańce, koń rodeo, kurs strzelania z łuku do celu, wyścigi w workach i przejażdżki bryczką. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna, podczas której wystąpił zespół Barwa.

TN

Poniżej publikujemy zdjęcia z Country Pikniku w Garlicy Duchownej

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content