Skip to main content
search
Aktualności

Czas na Akademię Piłkarską Coerver Coaching w Pękowicach – treningi już od czerwca!

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

W dniu 26.05.2013 r. w Pękowicach odbył się I Camp piłkarski Coerver® Coaching. Obóz zorganizowany został z inicjatywy Stowarzyszenia „Perła Pękowic” w osobach pp. Romy Toft i sołtysa Pękowic – Jerzego Buczaka, Wójta Gminy Zielonki – p. Bogusława Króla oraz Arkadiusza Radomskiego, Dyrektora Sportowego Coerver® Coaching.

 

Boisko w Pękowicach przywitało uczestników piękną pogodą, idealną do treningu. Uczestnikami były wszystkie chętne dzieci z gminy Zielonki i nie tylko, w wieku od 4 do 15 lat. Trening prowadziło 3 doświadczonych trenerów Coerver® Coaching.
Metoda Coerver® Coaching to znany na całym świecie system szkolenia inspirowany wiedzą holenderskiego trenera Wiela Coervera. Program opracowany został w 1984 roku przez Alfreda Galustiana i gwiazdę Chelsea – Charlie Cooke’a. Pogram nauki i doskonalenia umiejętności gry skierowany jest do wszystkich piłkarzy i trenerów, ale szczególnie dopasowany do młodych zawodników w wieku 5-16 lat. Metody Coerver’a skupiają się głównie na rozwoju umiejętności indywidualnych i grze w małych grupach. System rekomendowany i używany jest w czołowych klubach i federacjach piłkarskich takich jak: Angielska Premier League, Francuska Federacja Piłkarska, Australijska Federacja Piłkarska, Japońskie Stowarzyszenie Piłki Nożnej, Bayern Monachium, Newcastle United, Arsenal Londyn, Real Madryt, Manchester United, Olympic Marsylia i wielu innych. Główne cele Coerver® Coaching to: rozwój dobrze wyszkolonych, pewnych siebie i kreatywnych piłkarzy, piłka nożna podana w najbardziej atrakcyjnej formie do ćwiczenia i gry, kształtowanie wartości przez sport, m.in. szacunku dla innych, wygrana jest ważna, ale nie bardziej niż przygotowanie techniczne, bezpieczeństwo i profesjonalna organizacja zajęć najwyższej jakości.
Podczas campu uczestnicy mieli możliwość poznania i nauczenia się ruchów najlepszych zawodników na świecie takich jak Xavi, Ronaldo, Messi. Na zakończenie uczestników campu odwiedził Tomasz Rząsa, Dyrektor ds. mediów reprezentacji Polski, mieszkaniec naszej gminy, i wspólnie z Arkadiuszem Radomskim obdarowali dzieci zdjęciami i autografami.
Obiekt w Pękowicach to idealne miejsce do rozwijania piłkarskiej pasji u dzieci z okolicy/gminy – powiedział Arkadiusz Radomski jednocześnie podkreślając, że sam obiekt to nie wszystko – konieczne jest wsparcie merytoryczne ze strony profesjonalnych trenerów oraz wsparcie władz gminy Zielonki. Stad pomysł stworzenia profesjonalnej Akademii Piłkarskiej Coerver® Coaching w Pękowicach.

Pierwsze treningi Akademii Coerver® Coaching Pękowice już w czerwcu – wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Kontakt pod adresem mailowym krakow@coerver.pl lub telefonicznie: 791 402 073.

 

 

 

      1

 

Close Menu
 
19 czerwca 2024
Skip to content