Skip to main content
search
Relacje

„Czas na Zemstę” w korzkiewskim zamku

By 17 maja 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 maja 2017 przez admin

Od wielu lat tradycją korzkiewskiej szkoły jest próba zmierzenia się uczniów z tekstem komedii Aleksandra Fredry pod wdzięcznym tytułem Czas na „Zemstę”. Co roku na wiosnę uczniowie klas pierwszych gimnazjum przedstawiają najzabawniejsze i najbardziej znane fragmenty fredrowskiego dzieła.
W tym roku szkolne wydanie „Zemsty” gościło na zamku w Korzkwi.
Gimnazjaliści z klasy pierwszej licznie zgromadzonej widowni zaprezentowali dwa przedstawienia. Pierwsze zatytułowane „Zemsta Inaczej” i zadedykowane uczniom klas trzecich, stanowiło swoisty żart słowno-sceniczny. Historia miłości Klary i Wacława osadzona we współczesnej szkole na tle dwóch młodzieżowych grup dowodzonych przez Cześnika i Rejenta szczerze rozbawiła widownię.
Jednak największe zainteresowanie zarówno uczniów, jak i przybyłych na występ rodziców, wzbudziło przedstawienie w wersji tradycyjnej.
Przepiękne stroje z epoki, muzyka, świetnie przygotowana aktorsko młodzież i współgrający z tekstem Fredry zamkowy wystrój sprawiły, że wszyscy bardzo dobrze się bawili. Szczery uśmiech na twarzach oglądających wzbudzili odgrywający rolę Papkina: Kamil Lelek, Krystian Jałocha, Jakub Sobociński i Miriam Dunikowska oraz chór Papkinów z Krzysztofem Bisagą na czele. Dawno społeczność szkolna nie widziała tak temperamentnego Cześnika Raptusiewicza, jak Kacper Windys i tak spolegliwego acz bezwzględnego dla syna, Rejenta Milczka, jak Ola Katarzyńska i Klaudia Małucha. Pięknie na scenie prezentowali się Szymon Wilk i Oskar Skwara w roli Wacława Rejentowicza oraz wdzięczni odtwórcy roli nieporadnego Dyndalskiego: Adam Zadęcki i Kacper Mosurek. Całość dopełniły swą grą, subtelna z doskonałą dykcją Dominika Leśniewska w roli Klary i Magdalena Koziara w roli uroczej narratorki. Widać było, że wychowawca klasy, pani wicedyrektor Regina Adamska była bardzo dumna ze swoich uczniów i z całą pewnością miała ku temu powody. Z  niecierpliwością czekamy na kolejne przedsięwzięcia sceniczne tej klasy.
Tegoroczna edycja „Czasu na Zemstę” stała się po raz kolejny szkolnym świętem polskiej literatury i teatru oraz dała uczniom możliwość zaprezentowania swoich talentów.  

Regina Adamska

Więcej zdjęć: tutaj

DSC 0095
DSC 0097
Close Menu
 
19 maja 2024
Skip to content