Skip to main content
search
Aktualności

Dbamy razem o zasoby wody!

By 22 lipca 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 22 lipca 2022 przez MKF

Jak informuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zielonkach, pomimo upałów, suszy, ok. 1 tys. dodatkowych mieszkańców w gminie (w związku z wojną na Ukrainie) oraz zwiększonych rozbiorów wody, na razie nie zaobserwowano braków wody w sieci na terenie gminy Zielonki.

Dzięki stale prowadzonym pracom inwestycyjnym i modernizacyjnym na sieci wodociągowej, m.in. uruchomieniu dodatkowego ujęcia wody w Batowicach w 2020 r. (ujęć mamy w gminie 7),  oddaniu do użytku kolejnych 3 zbiorników wyrównawczych (o łącznej objętości ok. 2,5 tys. m3)  w 2016 r.; montażowi 2 zestawów hydroforowych w Bosutowie; budowie nowych odcinków sieci oraz zapętleń i spięć sieci wodociągowej, tak, by w przypadku awarii, można było podawać wodę z innego źródła – wody nam nie brakuje.

Dziękujemy też tym z mieszkańców (a przybywa ich każdego roku w gminie ok. pół tysiąca), którzy  racjonalnie korzystają z wody z wodociągu w sytuacji suszy: nie napełniają basenów, nie podlewają ogrodów wodą z wodociągu, a deszczówką z przydomowych zbiorników (w tym 860 sztuk rozdanych w ostatnich 3 latach przez gminę mieszkańcom w ramach projektu „Jestem eko! Łapię deszcz!” oraz zbiorników do mikroretencji zakupionych samodzielnie). Trzymajmy tak dalej, dbajmy razem o zasoby wody!

Informujemy też, że w związku z falą upałów można się ochłodzić korzystając z 8 kurtyn wodnych, uruchomionych przez PUK w Zielonkach, znajdujących  się: w Parku Wiejskim w Zielonkach przy ul. Galicyjskiej, placach zabaw w: Zielonkach na Osiedlu Łokietka przy ul. Lawendowej, w Bibicach przy ul. Spacerowej, w Węgrzcach przy Kuźni ul. C1, w Brzozówce przy ul. Sportowej, w Owczarach przy ul. Długiej; w Korzkwi na terenie harcerskiego Ośrodka Wypoczynkowego oraz w centrum Zielonek, pod Urzędem Gminy.

Prosimy też mieszkańców, o jak najszybsze informowanie PUK Zielonki w razie zauważenia uszkodzenia sieci wodociągowej, wycieku.

Opisujemy: hydrofornia w Bosutowie, zbiorniki na deszczówkę, ujęcie wody w Batowicach (budynek), kurtyna wodna na placu zabaw w Zielonkach oraz Zalew Zesławicki.

Close Menu
 
20 lipca 2024
Skip to content