Skip to main content
search
Aktualności

Decyduj, bo możesz!

By 23 maja 20232 czerwca, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 czerwca 2023 przez KB

Trwa głosowanie w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wszyscy mieszkańcy naszego województwa (zameldowanie nie jest wymagane) od 16 roku życia mogą oddać głos na jedno ze 158 zadań o zasięgu regionalnym oraz jedno z 40 o zasięgu ogólnowojewódzkim. Z obszaru naszej gminy zgłoszono dwa projekty – z Bibic i Węgrzc.

Budżet obywatelski ma za zadanie zwiększyć wpływ lokalnych społeczności na gospodarkę finansową samorządów. Inicjatywa polega na zgłoszeniu propozycji projektów przez mieszkańców lokalnych społeczności. Następnie, po spełnieniu wymagań formalnych, w dalszej kolejności odbywa się głosowanie mieszkańców. Projekty, które zdobędą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych lat.

Najprostszą formą oddania głosu w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego jest głosowanie internetowe, za pośrednictwem strony bo.malopolska.pl. Można to zrobić w dniach 15 maja  – 18 czerwca 2023r.

Warto podkreślić, że z obszaru naszej gminy zgłoszono dwa projekty „Rowerowe dzieciaki z obrzeży Krakowa – Szkolenia rowerowe i integracja dla 150 dzieci”. Zadanie to znajdziemy pod kodem zadania: KOM32 oraz projekt “Małopolska Akademia Siatkówki”, kod zadania OGW 22.

Zachęcamy do oddania głosu.

MS

Poniżej plakat wydarzenia.

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content