Skip to main content
search
Aktualności

Diamentowy jubileusz KGW w Przybysławicach

By 12 października 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 października 2015 przez admin

DSCN831310 października panie z KGW w Przybysławicach świętowały 60-lecie istnienia koła. Zaprosiły koleżanki z Batowic, Dziekanowic, Bibic, Węgrzc, Owczar, Woli Zachariaszowskiej, Korzkwi, Brzozówki, Grębynic i Januszowic.

Gości witały i spotkanie prowadziły – ze swadą i dowcipem – ustępująca przewodnicząca koła Helena Wiśniewska i nowa przewodnicząca Teresa Kolarska. 

Było 60-lat pracy, bez ani jednego dnia przerwy w ciągłości. Przede mną kołu przewodniczyły panie Janina Dulińska i Władysława Bińczycka, ja pracowałam tylko 25 – mówiła Helena Wiśniewska i podziękowała za współpracę pięciu kolejnym sołtysom, kolejnym radom sołeckim, wszystkim koleżankom z innych KGW i stowarzyszeń z terenu gminy, jak również wójtowi i przewodniczącemu RGZ za wsparcie z budżetu gminy, które co roku koła otrzymują.
Koło Gospodyń z Przybysławic to nie tylko jedno z najstarszych kół działających na terenie naszej gminy, ale i jedno z najprężniejszych – tradycyjnie przygotowują wieniec na dożynki gminne i parafialne, palmy na Niedzielę Palmową; a co ważne – podczas uroczystości mają na sobie własnoręcznie wyhaftowane gorsety – z nich szczególnie słyną. I oczywiście ze świetnych potraw, z którymi reprezentowały naszą gminę m.in. podczas zorganizowanego w tym roku przez Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa Wielkanocnego Festiwalu Kulinarnego w Kryspinowie.
W czasie jubileuszu podziękowania panie przekazały też osobom bardzo dla nich ważnym: – Szczególne podziękowania składamy dziś naszym mężom, bo zapewniam, nie mają z nami łatwo. Albo coś dla nas spawają, albo pletą i noszą, albo nas w domu nie ma – mówiła Teresa Kolarska.
Na jubileuszowe spotkanie przybyło około 100 gości, wśród nich nowy proboszcz parafii w Korzkwi ks. Paweł Łukaszka. Panie otrzymały z rąk wójta gminy Zielonki Bogusława Króla i przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Ryszarda Krawczyka za lata pracy na rzecz kultywowania dziedzictwa i tradycji okazały dyplom i statuetkę. Wójt gminy Zielonki Bogusław Król i dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Marek Płachta podziękowali wręczając dyplomamy kolejnym przewodniczącym – Janinie Dulińskiej, Władysławie Bińczyckiej, Helenie Wiśniewskiej oraz wieloletnim, szczególnie zasłużonym członkiniom koła: Stanisławie Pielce, Stanisławie Grzyb, Alicji Krzaczyńskiej, Halinie Kiszce i Ewie Kiszce.
Życzenia, gratulacje i prezenty członkiniom koła z Przybysławic przyniósł też – wraz z ogromnymi naręczami kwiatów – sołtys Aleksander Tabor oraz przedstawicielki innych kół z terenu gminy Zielonki.
Specjalnie na tę okazję przygotowano też wystawę fotografii dokumentujących historię KGW z Pzrybysławic, pochodzących z archiwum koła, jak i Centrum Kultury.
MKF

Więcej zdjęć z uroczystości tutaj:

 

DSCN8248
DSCN8258
DSCN8261
DSCN8265
DSCN8269
DSCN8278
DSCN8297
DSCN8313
DSCN8281
Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content