Skip to main content
search
Relacje

Dla mamy i dla taty – piknik w Owczarach

By 24 maja 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 24 maja 2017 przez admin

owczary121 maja na boisku przy Szkole Podstawowej w Owczarach odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez społeczność szkolną. Obfity był w różnorodne występy dzieci, dużo rozrywek i wspaniałych uśmiechów najmłodszych oraz ich bliskich.


Całe wydarzenie poprowadziła dyrektor szkoły Małgorzata Iskra. Gościem na wydarzeniu był hejnalista – Kazimierz Czerw, który dwa razy zagrał hejnał. Podczas wywiadu, który przeprowadziła z nim dyrektor szkoły, przybyli mogli nabyć wiedzę o wymaganiach potrzebnych, aby zostać hejnalistą czy dowiedzieć się, dlaczego hejnał wygrywany jest na cztery strony świata. Ciekawą informacją była liczna schodów, które musi pokonać hejnalista, aby wyjść na samą górę wieży (aż 277!)
Piknik obfity był w kolorowe występy uczniów szkoły przygotowane przez nauczycieli. Prawdziwe widowisko zapewnili uczniowie klas 4−6, którzy wspaniale przedstawili „Pana Twardowskiego”. Wszyscy pokazali swoją znakomitą grę aktorską i udowodnili, że na scenie czują się swobodnie.
Nie zabrakło pokazów tanecznych wykonanych przez tych młodszych i starszych – m.in. odbyły się pokazy taneczno-gimnastyczny oraz taneczno-akrobatyczny, a na akordeonie zagrał absolwent szkoły Bartosz Sioła. Bardzo ciekawy był występ lajkonika, w którego rolę wcielił się Kamil Sieńko. Zatańczył on na scenie do akompaniamentu Wojciecha Karwata, a potem uderzał każdego z publiczności buławą, aby ów człowiek miał szczęście.
Wśród atrakcji można było wziąć udział w doświadczeniach, które prowadził dr Witold Zawadzki, pracownik Zakładu Fotoniki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Panie ze Szkoły Majsterkowania poprowadziły z dziećmi doświadczenia oraz opowiedziały o tym, czym się zajmują. Dzieci mogły pojeździć tajemniczymi pojazdami przy stanowisku Robotowa, wyszaleć się na dmuchanej zjeżdżalni bądź oddać się w ręce Katarzyny Gazdy, która tworzyła istne arcydzieła na twarzach uczestników. Inni z chęcią oddawali swoje ręce, aby znalazł się na nich tatuaż. Całe wydarzenie uświetniły pokazy strażackie, w których wzięli udział nie tylko strażnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Owczarach, ale także najmłodsi – członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy tej jednostce.
Na stoiskach można było kupić pyszne ciasta bądź potrawy z grilla. A także nabyć piękną biżuterię oraz wyroby rękodzielnicze.
To było popołudnie pełne radości, miłości i dobrej energii. Dzieci w tych różnorodnych występach pokazały swoje talenty oraz ogromne uczucia, którymi darzą swoich rodziców. A rodzice i najbliżsi występujących? Pełni byli dumy oraz miłości!
KK

owczary2

owczary3

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content