Skip to main content
search
Relacje

Dla najmłodszych i seniorów gra Wielka Orkiestra! W gminie Zielonki zebrano 41 160,89 zł!

By 11 stycznia 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 stycznia 2016 przez admin

DSCN9604Zespół Szkół w Zielonkach 10 stycznia zagrał dla Wielkiej Orkiestry, wystąpili wokaliści, instrumentaliści, tancerze różnych stylów. Jak co roku we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji finał odbył się w hali sportowej – czekało wiele atrakcji nie tylko na scenie. Zebrano większą niż w ubiegłym roku sumę 17 589,28 zł. W Zespole Szkół w Korzkwi podczas akcji w szkole i do puszek w finale zebrano aż 23 571,61 zł. Łącznie w gminie udało się uzyskać 41 160,89 zł, czyli o ponad 10 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Gratulujemy.

Uczniowie szkoły w Zielonkach kwestowali w 11 kilkuosobowych zespołach w Zielonkach, Toniach, Witkowicach, Giebułtowie, Smardzowicach i obok sklepu Lewiatan na pograniczu Zielonek i Trojanowic. – Wcześniej wolontariusze odbyli spotkanie z dyrekcją szkoły i policją, by zbiórka przebiegła bezpiecznie – dowiadujemy się od Alicji Boczar, koordynator finału w zieloneckiej szkole. Hojność darczyńców pozwoliła na osiągnięcie lepszego wyniku niż w roku poprzednim. Puszki WOŚP zostały także mocno zasilone w hali sportowej, którą odwiedzali tłumnie rodzice uczniów oraz wszyscy chętni, chcący wesprzeć Orkiestrę, grającą w tym roku pod hasłem „Mierzymy wysoko” na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.
Podczas finału wystąpił chór Nutki złożony z najmłodszych uczniów zieloneckiej szkoły oraz solo trzy laureatki konkursu Mini Playback Show. Show taneczne zapewnili reprezentanci szkoły tańca Skalski Dance, w tym pary reprezentujące już w tańcu towarzyskim klasę taneczną F. Uczniowie z Zielonek zatańczyli krakowiaka w strojach regionalnych. Pokazały się Mini Mini Liderki, Mini Liderki, Liderki i duety cheerleaderskie, oklaskami podziękowano im za reprezentowanie gminy i sukcesy na pokazach i turniejach, nawet międzynarodowych. Małe baletnice z mini warsztatów tanecznych z CKPiR w Zielonkach zatańczyły m.in. do „Walca kwiatów” Piotra Czajkowskiego. Zaprezentowały się zespoły: Muode Koty z Miechowa, Power Acord i Be Blue z Zielonek oraz Parafialna Orkiestra Dęta Korzkiew, i nie mogło zabraknąć szkolnego chóru Mezzoforte. Podziwiano także pokazy sztuk walki oraz tańca sportowego przygotowane przez Centrum Sportu Irbis.
Zabawie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: kawiarenka z ciastami upieczonymi przez rodziców, malowanie twarzy, stylizacja paznokci, loteria fantowa. Można było, za pomocą specjalnych okularów, doświadczyć szaleńczej jazdy. Sprzedawano również biżuterię, malowano obrazy piaskiem, skręcano balony, lepiono pierogi. Wszystko na szczytny cel. Finał wspierali strażacy z OSP w Zielonkach, młodzi ochotnicy zapewnili pokaz pierwszej pomocy, uczyli jak należy postępować w zadymionym pomieszczeniu, zachęcali do wstąpienia w szeregi strażackiej młodzieżówki.  W sali nr 2 czekano na chętnych do zarejestrowania się jako dawcy szpiku.
W ramach licytacji można było wejść w posiadanie serduszka WOŚP wydrukowanego przez drukarkę 3D, które to drukowanie można było wcześniej obserwować. Zwycięzca licytacji zapłacił za serduszko 150 zł. Z kolei olejny pejzaż osiągnął cenę detaliczną 110 zł.
Natomiast sztab w Zespole Szkół w Korzkwi działał już od połowy grudnia. 18 grudnia miało miejsce preludium do Wielkiej Orkiestry, podczas którego zebrano 4,5 tys. zł.  Odbyła się giełda, dzięki której można było przygotować się do świąt – na kiermaszu pojawiły się, jak relacjonuje koordynator Małgorzata Kruczek, różnego rodzaju przetwory, ozdoby świąteczne, w tym duże już ozdobione choinki. W finałową niedzielę kwestowało 30 uczniów, w Krakowie, ale również w Korzkwi i okolicach i wraz z dochodem z akcji w szkole osiągnęli wynik: 23 571,61 zł.
IO

 

Więcej zdjęć: tutaj

 

 DSCN9457
 DSCN9515
 DSCN9583
 DSCN9589
 DSCN9632
 DSCN9664
 DSCN9711
 DSCN9726
 DSCN9785
 korzkiewwosp1
 korzkiewwosp2
 korzkiewwosp3
 korzkiewwosp4

 

 

 

Close Menu
 
13 kwietnia 2024
Skip to content