Skip to main content
search
Aktualności

Dla uczczenia kanonizacji Jana Pawła II

By 28 kwietnia 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 kwietnia 2014 przez admin

baner-5x2m v11

 

Oficjalnie ruszyła akcja społeczna “Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” wraz z otwarciem 24 kwietnia wystawy “Papieski Helikopter ” w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dyrektor muzeum pan Krzysztof Radwan dołączył do grona poszukiwaczy autorytetu. „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” to społeczna kampania, do udziału w której zapraszają Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zielonki wraz z instytutem „Archezja” i Studiem Spectra.

Akcja prowadzona będzie pod patronatem ks. kardynała Stanisława Dziwisza, dla uczczenia Jana Pawła II w roku kanonizacji. Nauczyć młodzież, jak znaleźć autorytet, nie myląc go z idolem; wspomóc rodziców i wychowawców w budowaniu swojego autorytetu – to zadania, jakie stawiają przed sobą organizatorzy.
Na konferencji prasowej rozdaliśmy obecnym dziennikarzom teczki z materiałami kampanijnymi, które okazały się na tyle wyczerpujące, że nie było pytań ze strony mediów. Przedstawiliśmy założenia naszej akcji i wyniki najnowszych badań; kogo młodzież uważa za autorytet; przygotowane przez dr Szymona Grzelaka z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej w Warszawie – relacjonuje inicjator kampanii Tomasz Gubała, pełnomocnik wójta gminy Zielonki ds. przeciwdziałania uzależnieniom.
Na czas konferencji prasowej biuro kampanii przeniosło się więc w pobliże papieskiego helikoptera. Okazało się również, że jeden z samolotów eksponowanych w holu muzeum nosi barwy kampanii, dlatego też organizatorzy właśnie na jego tle przedstawili ideę wzmacniania autorytetu.
Kampania „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu”, to program profilaktyczny, gra miejska oraz wydarzenie dla uczczenia kanonizacji Jana Pawła II. Pod hasłem przygotowania uczestników gry miejskiej, zostaną przeprowadzone zajęcia profilaktyki uniwersalnej szkolnej i środowiskowej z grupą uczniów, rodziców i wychowawców. Zajęcia prowadzone w szkołach od kwietnia do października 2014 roku pozwolą przygotować młodzież do sprawdzianu, jakim będzie wielka gra miejska „Autorytet poszukiwany!”. Taką bowiem formę przybierze podsumowanie kampanii w październiku. Dwuetapowa gra terenowa zaangażuje uczniów klas V i VI szkoły podstawowej, gimnazjum, ich rodziców oraz nauczycieli. Po rozegraniu lokalnych eliminacji dojdzie do wielkiego finału „Autorytet poszukiwany!”, który odbędzie się w Krakowie.
Organizatorzy przedsięwzięcia stawiają sobie za główny cel nauczyć młodzież, jak szukać prawdziwych autorytetów i nie mylić ich z idolami czy celebrytami. Wspomóc rodziców i wychowawców w budowaniu swojego autorytetu i w kształtowaniu postaw młodzieży, prowadzących do odpowiedzialnej, wolnej i szczęśliwej dorosłości. A także uczcić postać Jana Pawła II w roku kanonizacji, jako przykład wzoru godnego naśladowania. W relacji z autorytetem każdy człowiek realizuje swoje fundamentalne potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji i miłości.
Potrzebujemy autorytetu w rodzinie, bo wychowanie przez autorytet uskrzydla dziecko do wyznaczania sobie ambitnych celów. Potrzebujemy autorytetu w pracy, bo wzorowanie się na kimś jest najlepszą formą nauki i motywacji. Potrzebujemy autorytetów w społeczeństwie, bo człowiek zagubiony w nadmiarze informacji, z trudnością odróżnia prawdę od fałszu, przez co czuje się zagrożony.- czytamy na stronie autorytet.org, gdzie znajdziecie wszystkie informacje na temat akcji.
Red.

P1010686
P1010690
P1010716
P1010700
Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content